KVIFF se uskuteční v srpnu a představí novou online platformu

 

55. ročník největší přehlídky filmů u nás se letos uskuteční v novém termínů. Místo tradičního data 4. července tak Karlovy Vary přivítají nadšené diváky až v srpnu. Na vině je samozřejmě pandemie koronaviru, avšak pořadatelé věří, že posun nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou návštěvníci zvyklí. Díky pravidelnému kontaktu s ministerstvem kultury a předními odborníky na poli epidemiologie bude zajištěna maximální bezpečnost. V jednání je i partnerská společnost, která zajistí testování všem přítomných. 

 

KVIFF

 

Díky velké podpoře všech partnerů festivalu a vstupu nového investora Rockaway Capital získal festival potřebnost stabilitu i nové možnosti rozvoje. “Tím se otevírá přiležitost rozšířitt stávající aktivity jako je například distribuční label KVIFF Distribution a nově realizovat projekty, o nichž jsme dlouhodobě uvažovali,” uvedl prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.  

Novinkou je vznikající platforma KVIIFF TV, která bude již během festivalu nabízet exkluzivní obsah a celoročně pak bude přinášet artový program. Ambicí je během několika let vybudovat prostor pro laické publikum i filmové profesionály, který nabídne všestranné informace a orientaci v oblasti filmové tvorby. První aktivitou tohoto druhu bude 16. ročník Pragueshorts Film Festivalu, který v kombinované formě proběhne od 2.- 27.června.

Program letošního festivalu zatím není známý, zveřejněn bude až 29. června, ale pořadatelé se rozhodli zahrnout i filmové tvůrce a jejich díla z loňského roku, jež neměla možnost dostat se k širšímu publiku. Máme se tedy jistě na co těšit. 

 

KVIFF
Mohlo by se vám líbit

Nová Emily už v Paříži nebude tak otravná, tvrdí režisér

Ať se to zrovna vám konkrétně nemusí zdát, postava – kterou v kultovním seriálu Netflix ztvárnila Lily Collins – dost dráždila... Obzvlášť velkou část francouzského publika. Byla popisována jako ignorantka a otravná holka. V nové řadě seriálu se ale prý tvůrci poučili. Co můžeme čekat?
elle.cz