Nejlepší čarodějné seriály, které vás zaručeně uřknou

 

Sabrinina děsivá dobrodružství

Tohle není jen tak obyčejný remake devadesátkového seriálu Sabrina - mladá čarodějnice, na kterém jsme všichni vyrůstali. Klasický příběh dostal nový kabát, temnější zápletku a zlověstnější nádech. Napůl čarodějka, napůl smrtelnice - Sabrina (Kiernan Shipka) se zde musí vypořádat nejen s životem dospívající mladé dívky na střední škole, ale také s pekelnými silami. Pokud však hledáte spíše rodinnou podívanou, nenáročné vtipy a lehce otřepané fráze, svezte se na vlně nostalgie a připomeňte si raději originál.

 

 

Čarodějky

Kdo by nemiloval sestry Halliwellovy? Každá z nás chtěla být alespoň na chvíli Prue, Piper či Pheobe! A když se ve čtvrté sérii objevila i čtvrtá sestra Paige, zatřáslo to naším světem. Toto je klasika, která snad nikdy nezestárne a budeme ji navždy milovat! A pokud chcete zažít nová dobrodružství, ale nejste připraveni na to, vzdát se tohoto legendárního čarodějného počinu, můžete vyzkoušel nový stejnojmenný remake seriálu z roku 2018. 

 

 

Good Witch

Nenáročná podívaná, která potěší a neurazí. Good Witch nabízí spoustu romantiky a trochu kýče. Pokud milujete Hallmark, Danielle Steelovou či Rosamunde Pilcherevou, tato červená knihovna vám sedne. Na magických dobrodružstvích Cassie Nightingale a její dcery Grace je něco poutavého k čemu se budete vždy rádi vracet.

 

 

American Horror Story: Coven

Pokud vás okouzlila temnější stránka magie, je tu seriál, který má na svém kontě několik Emmy. American Horror Story: Coven sleduje dospívající Zoe (Taissa Farmiga), který zjišťuje, že je z rodu Salemských čarodějnic a objevuje své destruktivní schopnosti. Je přijata do magické školy, která se však ocitá v ohrožení. Zde však nečekejte žádné teenage drama, ale opravdový horor.

 

Krystaly, amulety a nejpověrčivější návrháři

elle.cz

Salem

K Salemu se poutá mnoho děsivých historek a tato byla inspirovaná opravdovými událostmi z roku 1692 a vedla k popravě dvaceti lidí. Byly v Salemu opravdu skutečné čarodějnice? A co když ano! Jedna z nich Mary Sibley (Janet Montgomery) právě zkouší vyvolat ďábla a v tom se zjeví její dávno ztracená láska. To všechno značně zkomplikuje.

 

 

Prokletá

Mysleli jste si, že znáte všechny středověké příběhy o Artušovi a Kamelotu? Tady je všechno jinak! Vydejte se do světa, kde ovládne Excalibur žena. Hlavní hrdinka Nimue objevuje své magické síly a prožívá značná dobrodružství. 

 

 

Winx Saga: Osud

Zdá se, že být vílou není úplně jednoduché. Obzvláště pokud máte magické schopnosti, někdo chce zničit vaši školu čar a kouzel, a ještě navíc vás trápí problémy s láskou... Toto je teen romance plná nebezpečných monster a zamilovaných pohledů. 

 

 

Čas Čarodějnic

Diana Bishopová je možná uznávanou vědkyní, ale brzy se má stát někým úplně jiným. Ačkoliv odmítá své magické dědictví, když nachází prastarý rukopis, již není cesty zpět. Zjišťuje, že její svět není vůbec takový, jak se na první pohled zdál a kolem ní se skrývají děsivá tajemství. V řešení záhad jí navíc pomáhá sexy upír.

 

Tarot místo psychoterapie

elle.cz