REKLAMA

Největší filmový hit roku 2021? Malcolm & Marie!

REKLAMA

 

Pokud už jste unavení z toho nekonečného maratonu seriálů tak jako my, pusťte si nový film Sama Levinsona, režiséra oceňovaného seriálu Euphoria. 1 hodinu a 47 minut dlouhé dějství o dvou hercích s názvem Malcolm & Marie nabízí intimní pohled na vztah dvou mladých lidí, u kterého si budete říkat, že je to chvílemi možná trochu o vás.

Děj otevírá návrat Malcolma (Josh David Washington) a Marie (Zendaya) domů z galavečera premiéry filmu režiséra Malcolma. Oba však v odlišné náladě. Malcolm slaví úspěch, který Marie oceňuje, ale nadšení s ním nesdílí. Děj začíná gradovat, když se odkryje Mariino trápení. Dvojice se postupně propadá do propasti křivd, jež se na sobě v minulosti dopustili, dlouho v sobě dusili a nyní mohou být použity jako přímo mířená zbraň. Díky brilantně vykresleným dialogům se nám tak pomalu odkrývají souvislosti a detaily jejich osobností. Když už se zdá, že se partneři usmířili, jeden z nich otevře další ránu a takto děj pokračuje až do brzkého rána.

 

Malcolm and Marie
Info ikona

Intimita a minimalistická symbolika kostýmů

Sledování Malcolma & Marie se může občas zdát nepatřičné, protože výkony obou herců jsou tak autentické a scénář tak reálný, až to působí, že nahlížíme filmové dvojici příliš do soukromí. Oči od obrazovky se ale neodtrhnou dobrovolně, Malcolm & Marie je vizuální umělecké dílo a to nejen díky charismatickým hercům, ale i černobílé atmosférické kameře (snímek byl natočen na 35 mm film) a promyšleným outfitům. Malcolm je celý film v jednom a tom samém obleku, jen postupně svléká vršky tak, jak film graduje. Marie změní outfit celkem třikrát, což pokaždé symbolizuje ukončení jedné třetiny filmu. 

 

Marie
Info ikona

 

Ikonické šaty

O metalických šatech, které má Marie na sobě na začátku filmu, si troufáme říct, že se zapíší do dějin ikonických filmových rób, například hned vedle dokonalých zelených šatů z Pokání, které do našich pamětí navždy vryla smyslná Keira Knightley. Za Mariinými outfity stojí návrhář kostýmů Law Roach. Vzhledem k tomu, že je celý snímek černobílý, musel zvolit takové kostýmy, které budou působit živě i v odstínech černé a bílé. Na míru ušitými metalickými šaty s rafinovanými výstřihy to vystihl na 100%. Jejich stylovost umocnil elegantními silonkami se zadním švem, typickým módním kouskem 50. let, ke kterým celý film pomyslně odkazuje. V další třetině filmu se Marie převlékne do čistého bílého topu a kalhotek jednoduchého střihu. V konečné třetině snímku si Marie přes tento basic outfit oblékne dlouhé vzorované kimono. Zajímavostí je, že je to kousek, který patří přímo herečce Zendaye a jedná se o vintage model. 

 

 

Malý film s velkým přesahem

Minimalistický přístup není v tomto jedinečném filmu výjimkou vyhrazenou pouze pro kostýmy. Celé natáčení proběhlo v tajnosti a pod přísnými bezpečnostními podmínkami. Pracovalo se v minimálním počtu, ve štábu bylo celkem 22 lidí (většina z nich je součástí crew zmíněné Euphorie) a film byl natočen za neuvěřitelných 14 dní. Natáčelo se na přelomu června a července loňského roku v domě s názvem Caterpillar House od architekta Jonathana Feldmana v Kalifornii. Štáb během natáčení dodržoval přísnou karanténu. Aby vůbec mohl film vzniknout, oba herci se na něm finančně podíleli a starali se sami o svůj make-up a vlasy.

 

Malcolm and Marie
Info ikona

 

Malcolm & Marie, film, který působí téměř jako divadelní hra, vás nenechá chladnými. Promyšlené dialogy plné kulturních odkazů ve vás možná vzbudí nepříjemné pocity a není vyloučené, že příjde na řadu i reflexe vlastních vztahů a nacházení podobností s dramatickou dvojicí. Jsme si ale jistí, že se Malcolm & Marie zapíše na váš list top filmů a znovu se k němu vrátíte. My si ho brzy musíme pustit ještě jednou, nebo rovnou dvakrát, protože je to prostě krása a tu teď potřebujeme jako sůl! Film je ke shlédnutí na Netflixu, odkaz na soundtrack najdete hned pod článkem.

 

Malcolm and Marie
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA