Plavba z hororu, drogy a #FreeBritney: Nejlepší dokumenty roku 2021

 

Osvoboďte Britney Spears

Od té doby, co stanula v devadesátých letech poprvé na pódiu, změnila způsob, jakým vnímáme pop music. Prožívali jsme s jedinečná vítězství i extrémní pády a nyní voláme jediné #freebrintey. Co dnes stojí v cestě ke štěstí Britney Spears? Opatrovnictví. Tento dokument sleduje cestu zpěvačky ke slávě i právní strasti, kterým musí čelit.

Tina

O Tině Turner jste již jistě slyšeli, stejně tak jako občas posloucháte její ikonické písně. Znáte však i její bouřlivý život? Tento dokument nabízí dosud neviděné záběry, vystoupení i rozhovor se samotnou hvězdou, který ji představí ve zcela jiném světle. Je to jízda jako na horské dráze, ale věřte nám, že nebudete chtít vystoupit.

 

The Last Cruise

Jen několik málo týdnu předtím, než se svět zastavil kvůli pandemii koronaviru, vyplula z japonské Jokohamy výletní loď Diamond Princess. Nikdo netušil, že jen pár dní po jejím startu zamoří všechny paluby tehdy ještě neznámý virus. Tento dokument poskytuje pohled na to, co se stalo z první ruky. A ukazuje první dny epidemie tak, jak jste je ještě neviděli. Pojďme společně zavzpomínat na to, jak to vše začalo... 

 

Demi Lovato: Dancing With the Devil

Demi Lovato se často nachází ve světle reflektorů. Po předávkování v roce 2018 se však rozhodla dokumentovat každou chvíli svého života na cestě k vystřízlivění a velkým životním změnám. Díky rozhovorům s rodinou a přáteli tak můžete i vy proniknout do traumat, kterými si prošla. 

 

Pelé

Jde o jednu z nejslavnějších fotbalových hvězd vůbec. Jeho fanoušci se však doposud nikdy neměli šanci dozvědět o těžkých zákulisních chvílích, které prožit Pelé v době, kdy získal tři mistrovské tituly. Jakkoliv dokument mapuje jeho život i cestu ke slávě, zajímavý je na něm především politický kontext. A i když fotbalu zrovna nefandíte, je to opravdu poutavá podívaná.  

 

Billie Eilish: The World's A Little Blurry

Jeden z nejočekávanějších dokumentů tohoto roku režírovaný R. J. Cutlerem mapuje život Billie Eilish. Přesto, že je zpěvačka ještě teenagerka, již má za sebou záviděníhodnou kariéru a život plný zvratů. Pokud jste propadly, stejně jako celý svět, jejímu kouzlu – toto je must see! 

Kid 90

Jak to dopadne se skupinou dětských hvězd z devadesátých let, kteří se snaží prorazit v Hollywoodu a zároveň si užít mladá léta? Jedna z nich, herečka Soleil Moon Frye nosila všude s sebou kameru a vše zachytila na kazety. Nyní díky ní můžeme sledovat tuto intimní sondu do života největších hvězd současnosti. A ano, jsou mezi nimi i Mark Wahlberg nebo Leonardo DiCaprio! 

 

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu

Oceán je hluboký, temný a skrývá jedno ohromné tajemství. Co se stane, když se rozhodnete natočit dokument o tom, jak lidé ničí život pod vodou a přitom odhalíte korupci nevídaných rozměrů? 

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA