Nastává prosincový úplněk: Otevře vám oči a zažijete nával energie

Rána bývají mrazivá, noci chladné a vzduch svěží. Rok 2022 odpočítává své poslední dny. Poslední bude i letošní úplněk, který spadá na 8. prosinec. Krátce po páté ráno dosáhne Měsíc svého maxima a na mnohé lidi i události bude mít větší vliv než obvykle. Někteří z nás se budou cítit zvláštně, a také reakce okolí na to či ono mohou být přinejmenším nestandardní. Síla úplňku se zkrátka projeví, ať se nám to líbí, nebo ne. Proč ale jít hlavou proti zdi, když lze vejít dveřmi? Protože – pokud budeme chtít - můžeme si Měsíc postavit na naši stranu a využít jeho silnou energii v náš prospěch. Jak? Stačí mu porozumět…

Prastarý perský horoskop: Co napoví o vašich vlastnostech a osudu?

elle.cz

Za úplňku se rodí nejvíc dětí a roste kriminalita

Úplněk je nejsilnější i nejmagičtější měsíční fází. Měsíc je na půli cesty kolem planety Země a jeho přivrácená strana je dobře pozorovatelná. Je-li noční obloha jasná, stojí za to zvednout hlavu a na chvíli se zastavit. Už jen samotný pohled na obdivuhodný světelný kotouč probouzí tichý respekt i pocit těžko definovatelné výjimečnosti stávajícího okamžiku. 

Během několika úplňkových hodin se můžete cítit zranitelnější a psychicky labilnější, nevyrovnaní. Citliví jedinci často propadají nejrůznějším splínům a ničím nepodloženým úzkostem, a také spánek bývá horší. Ke slovu se dostává sentiment, a i neromantické duše mohou mít romantické tendence. Na druhé straně přibývá kriminality, zdraví je citlivější, infarkty častější a porody překotnější; zároveň jich bývá nejvíc. 

Romský horoskop: Objevte svůj symbol a poodhalte budoucnost

elle.cz

K úplňkovému čarování nepotřebujete skoro nic

Měsíc v úplňku od pradávna býval také velkou inspirací pro umělce a skvělým nástrojem pro čarodějnice a mágy. Za úplňkové noci se prováděly nejrůznější rituály, což se do určité míry děje dodnes. Trochu čarovat můžete zkusit i vy, tím spíš, že každá žena je od přírody tak trochu čarodějnice. Nemusí jít o žádné složitosti, nepotřebujete prakticky žádné magické pomůcky; plně postačí svíčka, chvilka soustředění a správně formulované přání. 

Najděte si klidné místo, kde vás nikdo a nic nebude rušit. Zapalte svíčku a soustřeďte svou pozornost do sebe. Dýchejte přirozeně, ale vědomě. Máte-li možnost, podívejte se z okna na noční oblohu, ideálně na úplněk; není to ale nezbytné. Následně si pro sebe formulujte větu s přáním. Měla by být jednoduchá, nekomplikovaná, ale jasná v tom, oč usilujete. Soustřeďte se na to, aby přací věta odpovídala úplňkovému charakteru; tedy stavu, kdy něco začne (má) postupně ubývat tak, jako měsíc, který se následující den po úplňku opět začíná ztrácet. 

Příkladem mohou být třeba věty: 

„Přeji si, aby se to nepříjemné napětí mezi mnou a matkou začalo postupně vytrácet.“

„Prosím, aby nemoc z mého těla odešla.“

„Toužím po tom, aby se problémy, které nám brání být s přítelem spolu, konečně vyřešily.“ 

Indiánský horoskop: Odhalte, jaké zvíře v sobě ukrýváte

elle.cz

Prosincový úplněk udělá jasno

Poslední úplněk roku 2022 bude ve znamení Blíženců. Vzdušné a komunikativní znamení mu propůjčí dynamiku a jasnější pohled na věci a události, dodají nadšení i energii, která je v závěru roku tolik potřebná. Blížencům vládne Merkur, planeta komunikace, myšlení, obchodu i cestování, což prosincový úplněk značně ovlivní. Mohou se vyjasnit záležitosti, které vám dělají vrásky na čele, klíčem je již zmiňovaná komunikace. Ať už půjde o osobní nebo pracovní záležitosti, budou mít dobrý potenciál k vyřešení. Věnujte pozornost svým nápadům – budou přínosnější než jindy. Naopak pozor si dejte na obchodníky a podvodníky, protože energie prosincového úplňku jim bude nahrávat. Zvlášť před Vánocemi jde o velké téma. Především se však soustřeďte na sebe a komunikaci s vlastním tělem, zvláštní péči věnujte dýchání a více zaměřit se můžete i na své paže. Dopřejte jim masáž, parafínový zábal, zajděte na manikúru. Hýčkejte se a užívejte v poklidu poslední dny letošního roku.

Lea Kotková je autorkou řady článků, spolupracuje s několika webovými portály i tištěnými médii. Zajímá ji především ezoterika, výklad karet a numerologie. Vydala numerologický diář a má vlastní praxi. Kromě toho se věnuje tématům zdravého životního stylu, osobního rozvoje a výživy, velmi blízko má ke sportu. 

Autor: Lea Kotková

Zdroj: Autorský článek