Největší filmové “easter eggs”, kterých jste si nikdy nevšimli

1. Ve filmu Chyť mě, když to dokážeš zatýká Frank Abagnale sám sebe

V kultovním snímku Chyť mě, když to dokážeš si zahrál Leonardo DiCaprio postavu Franka Abagnale, která byla inspirována skutečným příběhem. A kde je ono “easter egg”? Když je Leonardova postava konečně zatčena, je onen arest proveden skutečným Frankem Abagnale, který si zahrál francouzského policistu (ve videu ho můžete vidět, když přetočíte na 7:22). Existuje mnoho trháků, které byly natočeny na motivy pravdivých událostí, jež skrývají podobná “velikonoční vajíčka” jako například “Erin Brockovich,” “Apollo 13,” “Štěstí na dosah” či “Strach a hnus v Las Vegas.” 

 

 

2. R2-D2 a C-3PO se neobjevují jen v Hvězdných válkách 

…ale legendární tvůrci Stephen Spielberg a George Lucas tyto oblíbené roboty zakomponovali i do filmu “Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy”, kde je můžete postřehnout dokonce dvakrát - jednou ve formě hieroglyfů (na fotce) a podruhé na zdi za Jonesem a Sallahem, když zvedají archu. V této druhé scéně se dokonce ukáže i princezna Leia. R2-D2 však tajně hostoval i v jiných blockbusterech jako ve “Star Treku”, v “Transformers” či v “Blízkých setkáních třetího druhu”. 

 

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy

 

3. Ve třetím dílu Harryho Pottera je skrytá sexuální scéna 

Ve filmu Vězeň z Azkabanu dají Fred a George Harrymu Pobertům plánek, který zobrazuje Bradavice, jejich okolí, a dokonce ukazuje i aktuální polohu jednotlivých lidí v hradu. Užitečná věcička. Ovšem pokud si počkáte na závěrečné titulky tohoto dílu, kde se dočkáte mapy v plné své kráse, zjistíte, že kouzelnická škola není zrovna vizitkou mravnosti. Jak sledujeme pohyb různých osob, v levém dolním roku si můžeme povšimnout čtyř chodidel přistižených in flagranti.

 

 

4. Počínaje rokem 1927 se Alfred Hitchcock objevil ve všech svých filmech 

Fanoušci Marvelu pravděpodobně ví, že Stan Lee se alespoň na okamžik vždy blýskne vedle svých superhrdinů, ale málokdo si uvědomuje, že s tímto malým trikem přišel již v roce 1927 Alfred Hitchcock. Celkem ho můžete spatřit ve 39 snímcích včetně “Vertiga”, “Psycha”, “Na sever severozápadní linkou” nebo v “Ptácích”. Většinou se objevuje ze začátku, aby po něm diváci nemuseli dlouho pátrat a užívali si děj. 

 

 

5. Co se stane, když Marty McFly omylem srazí borovici? 

Ve filmu Návrat do Budoucnosti má vše své následky, takže když se Dr. Brown setkává v s Martym v obchodě Twin Pines  (Dvě borovice), aby cestovali zpět v čase, po návratu již existuje pouze Lone Pine (Osamělá borovice), jelikož hlavní hrdina po cestě časem srazí jednu borovici. S historií si zkrátka není radno zahrávat... 

 

Back to the future

 

6. David Fincher tvrdí, že v Klubu rváčů je kelímek Starbucks v každé scéně 

… a my dodáváme, že spíše skoro v každé scéně. Režisér to vysvětluje takto: “Když jsem se v roce 1984 přestěhoval do LA, ve městě byste nenašli dobrou kávu. Bylo to ubohé. A pak přišel Stabucks s jednoduchou a účinnou myšlenkou - s dobrým kafem. A za chvíli byl na každém rohu. Přečetli si náš scénář a rozhodli se užít si trochu legrace.” 

 

 

7. Pixar jako král “easter eggs” 

Reference tohoto amerického filmového studia na jiné snímky jsou velice snadno rozpoznatelné a leckdy až legendární. Jednou z nejznámějších je ale asi zobrazení referencí k hororu Osvícení ve filmu Toy Story. Takže pokud si chcete zkazit mladistvou nevinnost, podívejte se na video.  

 

Jedinečný zážitek z MBPFW FW21? Letos si ho užijete v autokině

elle.cz