Oslavy 100 let Medy Mládkové završí divadelní představení

Divadelní představení vzniklo jako pocta této výjimečné ženě a během léta 2019 bude mít celkem 31 repríz. Autorkou scénáře je Daniela Šteruská, která hru napsala na motivy knihy Ondřeje Kundry Meda Mládková – Můj úžasný život a zaznamenala v ní průřez života Medy Mládkové od jejích 14 let do dnešních dnů. Režie se ujala zkušená divadelní režisérka Adéla Laštovková Stodolová. Scénografii připravila Lucia Škandíková a návrhy kostýmů Tereza Kopecká. 

V hlavní roli Medy Mládkové vystoupí bez alternace populární herečka Tatiana Vilhelmová. Jejími hereckými kolegy budou Hana Vagnerová, Dana Batulková, Veronika Arichteva, Jaromír Dulava, Lukáš Příkazký a Daniel Šváb.

„Meda Mládková je velmi inspirativní žena, kterých je na světě málo, a proto si myslím, že je potřeba si takové osobnosti neustále připomínat. Její celoživotní motto zní: ,Když chceš, můžeš!‘ Což naprosto věrně vystihuje její životní přístup a odhodlání. Kolika z nás se někdy zdá, že už nemůžeme dál, přetrvává v nás lenost a letargie. Nevěříme vlastním projektům či snům. Paní Mládková prožívala své mládí v mnohem náročnější době a vždy se rozhodla pro řešení, které pro ni znamenalo splnění jejich vizí a snů. Někdy to bylo pro dobro všech, jindy zase na úkor někoho, kdo na takovou silnou energii nebyl připravený. Vždy to však odráželo její výjimečnou osobnost. Proto nás tolik naplňuje radostí možnost zaznamenat a představit její život širší veřejnosti a zároveň jí tímto způsobem věnovat dárek k neuvěřitelným 100. narozeninám,“ uvedla za organizátory představení Daniela Šteruská.

Divadelní představení Meda bude mít premiéru 24. června 2019 na nádvoří Musea Kampa, kde se během léta průběžně odehrají všechny následné reprízy. Derniéra je naplánována na den 100. narozenin Medy Mládkové, tedy na 8. září 2019. 

REKLAMA