REKLAMA

Pop kultura 2020: Královna na Zoomu i svatba na první pohled

REKLAMA

 

Video hovory se staly naší druhou realitou, v rámci kterých jsme řešili strategické záležitosti ohledně svých zaměstnání, pořádali večírky i zažívali srdceryvné emoce se svými blízkými. Ani panovnici Alžbětě II. nebyla tato forma komunikace cizí, zúčastnila se dokonce několika charitativních akcí právě tímto virtuálním způsobem

 

 

Česko se konečně dočkalo podobné seznamovací reality show jako legendární Love is Blind nebo Too Hot to Handle z Netflixu. TV Nova uvedla sérii Svatby na první pohled, kde měly sňatek uzavřít čtyři páry, které se nikdy neviděly. Jejich profily k sobě přiřadili odborníci: psycholožka, terapeut a genetička. Ačkoliv podle nejnovějších zpráv vztah vyšel jen jednomu páru, pořad měl rekordní sledovanost (jednoznačně nejsledovanější středeční program v hlavním vysílacím čase podle zdroje Mediaguru).

 

Svatby na první pohled
Info ikona

 

Konec Kardashianek. Někdy to přijít muselo, ale pořad, který pomohl stvořit jedny z nejvlivnějších celebrit současnosti, oznámil svůj konec. Stane se tak po neuvěřitelných 20 sezónách a 14 letech televizního vysílání.

 

Keeping Up with the Kardashians
Info ikona

 

Premiéry filmů Havel a Šarlatán byly jedny na domácím poli jedny z nejočekávanějších. Zatímco první uvedený snímek odborné kritiky spíše odsoudily jako nedostatečně hluboký, premiéra toho druhého se nesla v duchu společenského skandálu, který příjemně rozvířil okurkově-pandemickou sezónu. Bulvár zachytil moderátorku a zpěvačku Emmu Smetanu, jak se objímá s hlavním představitelem Šarlatána Josefem Trojanem. Zajímavé bylo, že Smetaně je 32 let a Trojanovi pouhých 20. Ačkoliv kauza pak rychle odezněla, určitě rozvířila stojaté vody české pop kultury.

 

 

V seriálu Koruna se konečně objevuje Lady Diana. Dočkali jsme se a mánie okolo princezny z Walesu je zpět. Chceme se oblékat jako ona, hledáme podobné vintage poklady a opět se dojímáme nad jejím nešťastným osudem. Princi Charlesovi se údajně ztvárnění poslední řady oblíbené britské série nelíbí, ačkoliv scénáristé se už několikrát nechali slyšet, že jejich dílo není přesným biografickým přepisem.

 

Placeholder image

 

Protože se letos nekonal, kromě jiného, filmový festival v Karlových Varech, ani další kulturní akce, byla nejzásadnějším dějištěm popkulturxních událostí opět obrazovka. Kulinární soutěž MasterChef rozdělovala národ, přičemž do finálové trojice postoupil módní návrhář Pavel Berky, který je pyšný na svůj romský původ a otevřeně se hlásí k homosexuální orientaci, Roman Staša a Pavlína Lubojatzky. Právě poslední zmíněná soutěžící byla hromosvodem negativní energie, na řadu diváků působila nevyrovnaně a online útoky na její osobu hraničily se šikanou.

 

 

Jagsemáš? Rok 2020 byl natolik náročný, že potřeboval pořádnou extra dávku humoru. Tu v sobě neslo pokračování komedie Borat se Sachou Baronem-Cohenem v hlavní roli. I když jsme se s chutí zasmáli i velmi nekorektním vtipům, „dvojka" první film o kazašském novináři, který se vydal do Spojených států, rozhodně nepředčila.

 

 

Kanye West kandidoval na amerického prezidenta. Rapper, který sám o sobě prohlašuje, že je geniální, dostál svému slibu z roku 2015. Tehdy ho málokdo bral vážně, ale umělec a manžel Kim Kardashian se loni přece jen o křeslo v Bílém domě ucházel. Získal zhruba asi 60 tisíc hlasů, v řadě amerických států podal pozdě přihlášku k registraci.

 

Kanye West & Trump v Bílém domě
Info ikona

 

Meghan a Harry hned na začátku loňského roku oznámili, že končí jako hlavní pracující členové britské královské rodiny a odstěhovali se do Ameriky. Od té doby nás tato dvojice zásobuje dalšími zajímavými informacemi: mají mít vlastní pořad na Netflixu, společně se Spotify připravují podcasty a samotná vévodkyně Sussexská investovala do společnosti Clevr Blends, která vyrábí latté z chorošů.

 

Meghan, Duchess of Sussex
Info ikona

 

Už se take tak těšíte, co zajímavého nám přinese tento rok?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA