Terapie knihami: Co číst, když vás zastihne déšť nebo karanténa

The Monocle Book of Gentle Living: A guide to slowing down, enjoying more and being happy

Potřebujete-li prostor pro přehodnocení svého života, pořiďte si tuto knihu. Oslavuje pomalejší život a nabádá k tomu, abychom byli laskavější k sobě i ke světu kolem nás. Najdete v ní například ilustrovaného průvodce, jak být milý, respektovat své sousedy a ovládat své chvástání na sociálních médiích; praktické tipy, jak navrhnout dům, který je vhodný pro vás a vaši rodinu, atd. Toto je zkrátka užitečná kniha pro každého, kdo chce zpomalit a zároveň si užívat života. 

Monocle: Gentle Living
Monocle: Gentle Living

 

Girls! Girls! Girls! & Boys! Boys! Boys!

Holky i kluci, pozor! Kniha Girls! Girls! Girls! Ghislain Pascala, jednoho ze zakladatelů Little Black Gallery v Londýně, prezentuje současnou fotografii oslavující ženy. Mužský protějšek Boys! Boys! Boys! představuje současnou sbírku queer a gay fotografií, plnou rozmanitosti, síly a intenzity. 

 

Girls! & Boys!
Girls Girls Girls!
Boys Boys Boys!

 

Spirited - Cocktails from Around the World

Díky této knize plné koktejlů zvládnete případný lockdown mnohem snadněji. Obsahuje 610 receptů ze šesti kontinentů a šedesáti zemí, takže s ní procestujete takřka celý svět a ještě se pobavíte. Naučíte se proslulé ikonické klasiky, méně známé regionální speciality, ale i drinky na míru, které odráží éru, místo či bar, který ho inspiroval. Plus se také dozvíte, jak co nejlépe vybavit domácí bar. A nebojte, většina koktejlů obsahuje pouze tři nebo čtyři ingredience, takže to zvládne i úplný barman začátečník. 

Spirited

 

Ottolenghi: Flavour

Vyšel nový Ottolenghi a to znamená jen jedno – že ho (tedy jeho novou kuchařku) musíte mít ve své kuchyňské knihovničce! Izraelský kuchař Yotam Ottolenghi umí totiž tak skvělá zeleninový jídla, že se z nich podlomí kolena i zapřísáhlému masožravci. V této nové kuchařce, na které spolupracoval s Ixtou Belfrage, tomu není jinak. Najdete v ní inovativní zeleninová mistrovská díla, která vás překvapí nezvyklými kombinacemi. Dali byste si lilkové knedlíky, červenou řepu s máslem ochuceným limelovými listy nebo spíš máslové miso cibule či pikantní houbové lasagne?
 

Ottolenghi: Flavour
Ottolenghi: Flavour

 

Digital Connections: 52 Exercises to Foster Closeness at a Distance

Nová sada karet od The School of Life vám pomůže komunikovat online s někým, kdo je sice v reálném životě daleko, ale vy se pomocí nich takto cítit rozhodně nemusíte. Karty vám ukážou, jak se společně naučit v digitálním světě mlčet, zbavit se všech virtuálních nedorozumění a nalézt společnou harmonii, která vám zůstane i do reálných setkání. Jedna z karet například nabádá, abyste necítili neustálý tlak mluvit. Zkuste proto 80 sekund spolu být jen tiše. Ze začátku to může být nepříjemné, pak nečekaně blízké. Nebo další příklad. Na list papíru si zapište následující: něco, čeho litujete; někoho, komu chcete odpustit; něco, co toužíte sdílet; oblast, ve které se chcete zlepšit. Ukažte si své kousky papíru a diskutujte. Díky lepším rozhovorům se lidé na opačných stranách světa budou cítit blíž než kdykoli předtím. A to v této době není vůbec na škodu. 

Digital Connection
Digital Connection
Book Therapy