5 ikonických outfitů Carrie ze Sexu ve městě

Text: Eva Šindlerová

Svět módy je vrtošivý a Sarah Jessica Parker, která strávila při natáčení Sexu ve městě denně i 18 hodin na vysokých podpatcích, o tom ví své. Ztvárnila postavu novinářky Carrie Bradshaw, která se přestěhovala do New Yorku, aby našla velkou lásku a mnohdy si raději koupila nový módní časopis místo teplé večeře. Vybrali jsme pro vás pět ikonických a nestárnoucích outfitů seriálové hvězdy z 90. let, které by Carrie mohla vytáhnou do ulic klidně i dnes. Inspirujte se s námi!

1. Jako pro baletku

„Bílou baletní sukýnku bych si na sebe nikdy dobrovolně neoblékla," vzpomíná Sarah na začátky natáčení Sexu ve městě. „Ale Carrie prostě sedla. Stylistka seriálu Patricia Field koupila sukni za pět dolarů v pouličním hrabáku. Vlastně i sandálky, jež doplňovaly outfit, stály asi čtyři dolary. Mohla jsem si nechat většinu věcí, ve kterých jsem v seriálu účinkovala," směje se. „To bylo parádní. Ale skoro všechny jsem je rozdala," dodává Sarah.

2. Kožich a tenisky? Přirozeně

Někdo možná dává přednost umělým kožešinám, ale v pravém mývalím kožichu zářila Carrie už od první série a od té doby se z něj stala hvězda seriálu. Herečka ho bez skrupulí kombinovala s barevnými koktejlkami a bohémskými turbany, letními šortkami, ale třeba i s pyžamem a řadou umělých perel. Nejraději máme kombinaci kožichu s ikonickými střevíčky od Manola Blahnika.

3. Extravagance

Pamatujete na mohutnou, bohatě nadýchanou tylovou róbu, v níž Carrie usne v pařížském hotelu při čekání na Alexandra Petrovského? Právě ta je kvůli ceně 80 000 $ považována za nejnákladnější kousek z celého seriálu a zároveň patří mezi nejoblíbenější seriálový outfit stylistky Patricie Field. „Dlouho jsme nemohli vymyslet způsob jejich využití," říká SJP. „Stále se do žádné scény nehodily. Nakonec jsem je oblékla až na konci šesté série a byl to prostě sen. Vzpomínám si, že mi na place muselo pomáhat asi šest lidí, nemohla jsem se skoro pohybovat, jak byly ohromné," říká herečka.

4. Denní (po)tisk

Žádný jiný kousek o vás na první pohled nevypoví, že jste novinářka, víc než koktejlky s vintage novinovým potiskem z dílny atéliéru Dior. „John Galliano nechal vyrobit jen jeden jediný kousek v mé velikosti," vzpomíná Sarah.

5. Dior sportovně 

Klasické sportovní americké baseballové triko s nápisem J'Adore Dior 8 doplněné princeznovskou maxi sukní se spodničkou a dlouhou vlečkou. Cariina obvykle neobvyklá kombinace, která se objevila v celovečerním filmu Sex ve městě 2.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA