50 odstínů streetwearu Aneb kousky, na které nedají celebrity dopustit

Funkční statement: Timberlandy

Populární odolné boty v typickém žlutohnědém tónu vznikly v roce 1973 jako pracovní a outdoorová obuv, která měla za úkol odolávat extrémním podmínkám. Netrvalo však dlouho, než se Timberlandy zařadily do streetwearového šatníku hiphopových hvězd, u nichž přetrvávají dodnes. Trend, z nějž se postupně stal nadčasový základ casual šatníku, můžete v rozmanitých kombinacích spatřit na Rihanně nebo Pharrellovi, na herečkách Dakotě Johnson či Julianne Moore, ale i na modelkách jako Karlie Kloss a Cara Delevingne.  

Stylový komfort: Tepláková souprava

Tepláková souprava už dávno není tak neformální, jako tomu bývalo za našeho dětství. Hravou variací na nostalgické devadesátky je rozhodně velurový komplet, který v jiném střihu přetrval až do raného milénia. Oversize cut i bokovky ve stylu Juicy Couture si zamilovaly Kylie Jenner, Jennifer Lopez nebo Rihanna. „Formálnější“ variaci teplákovky vám zase dopřejí módní designéři, kteří se streetwearového trendu v posledních letech rozhodně nebáli. Upgradu pak dosáhnete, když investujete do elegantního hřejivého kašmírového setu.

Sběratelský trend: Air Jordan

Ikonické tenisky Air Jordan, které značka Nike stvořila a dlouho vylepšovala pro Michaela Jordana, jsou nejen spolehlivým fashion statementem, ale navíc i skvělou investicí. Reselleři se postarali o to, že na hodnotě stoupá jakákoliv barevná variace i model a podaří se vám tak s profitem prodat i ochozený pár. Jordany slaví úspěch už od svého založení v 80. letech, kdy se očekával výdělek v hodnotě tří milion dolarů po čtyřech letech. Místo toho se na konci prvního roku vydělalo 126 milionů dolarů. Na Jordany nedají dopustit Travis Scott, Justin Timberlake, A$AP Rocky nebo Hailey Bieber. 

Všechny materiály povoleny: Bomber

Bomber jacket je dalším příkladem, jak se z praktického funkčního kousku stal městský streetwearový trend. Pro letošní podzim ho designéři dominantně zařadili do svých kolekcí a vlastní variaci na oblíbený model bundy předvedly labely Tom Ford, Versace nebo Prada. Toužíte-li po skutečně autentickém kusu s oranžovým vnitřkem a zlatým zipem, poohlédněte se online po army shopech. Mezi milovnice bomberů patří například modelkovské duo Gigi a Bella Hadid, Olivia Palermo nebo Zendaya.

40 modelek, jejichž street style stojí za to okopírovat

elle.cz

Flashback doplněk: Belt Bag

Dalším devadesátkovým hitem, který ze školních hřišť a výletů postoupil do pozice top módního doplňku, jsou ledvinky nebo, chcete-li je nazvat elegantněji, belt bags. Po absolutním boomu, který před pár lety nastal, se žhavý trend v podobě fanny packs dostává více do pozadí, i tak se módním návrhářům podařilo zařadit ledvinky mezi základní kousky šatníku. Variabilita nošení belt bagu, stejně jako samotný vibe streetwearového doplňku, vždy pozvedne kompletní outfit přesně tam, kam má. V současnosti převládají zejména formálnější kožené modely. Inspiraci vám přinese Sarah Jessica Parker, Spike Lee nebo Kendall Jenner. 

Zdroj: Wikipedia Commons, Elle.com