REKLAMA

Chanel Metiers d’Art 2021/2022 jako pocta unikátnímu řemeslu

REKLAMA

 

Stejně jako je tato show naprosto jedinečná a každý jeden model od šatů až po doplňky je ručně dělaný i samotná pozvánka sršela originalitou a tvůrčí energií. Obsahovala totiž sbírku textů od rapperů Claude MC Solaara a Abda Al Malika a spisovatelek jako jsou Sarah Chiche, Anne Berest či Nina Bouraoui, ale také sérii pohlednic, kterou stejně jako krátký film vytvořili Remembers. Ten zahrnuje animace osmi modelek jako například Fran Summers, Pan Haowen, Mariam de Vinzelle a další, přičemž každá z nich zastupuje jeden z ateliérů.  

 

 

Co se týče kolekce samotné, ta zahrnuje mnoho měkkých úpletů, bohatých výšivek, zdobení a šperků, které lahodí oku. Všechny outfity byly spárované s legendárním modelem bot Mary Jane v barvách ladícím k jednotlivým kouskům oblečení. Viard se při tvorbě kolekce otáčela zpět k tradicím a zahalila modelky do tvídu a buklé, aby mohly na molo vynést onen klasický kostýmek, který již obstál v obtížné zkoušce času... Nyní s aktualizovaným nádechem ikonického stylu obstojí znovu.  

Výsledek je opravdu jedním slovem skvost. Jde o oslavu řemesla, které dbá na každý detail ve své komplexnosti, propracování a kvalitě. Od volánků, po výšivky a jednotlivé stehy či knoflíčky - jde o dynamickou hru s láskou k umění a k ručním pracím, kterou prověřila minulost a v budoucnosti ji budeme potřebovat více, než tušíme.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA