Kam pro luxusní kabelku lokálního designu?

Česká módní scéna se hemží zajímavými osobnostmi z oblasti oděvního designu a každý si vybaví alespoň pár návrhářů. Jména, která se skrývají za českými značkami doplňků, jsou pro spoustu lidí možná méně probádaným světem, který v sobě sdružuje ale neméně talentované a nadčasově smýšlející tvůrce.

Kabelky od velkých módních domů jako je Chanel nebo Botega Venetta jsou záležitostí až investičního charakteru, lidé je také kupují s vidinou, že je budou dědit jejich děti a třeba potom i děti jejich dětí. Většina z nás takovou kabelku chce vlastnit, nebo už jí máme a pečujeme o ní jako o poklad. 

Objevte s námi to nejlepší z lokálního loungewear

elle.cz

Pro kabelku stejných kvalit a vlastností ale nemusíme jenom do butiků těch nějvětších módních značek. Designově i materiálově hodnotné doplňky najdeme i v dílnách a studiích českých návrhářů. Výhodou není jenom lepší cenová dostupnost, ale také osobnější přístup. S kabelkou vytvořenou nebo navrženou v Čechách si totiž zároveň kupujete i její tvůrčí příběh. Často si pro ní můžete zajít přímo do ateliéru nebo showroomu designéra, což s sebou přináší určitou auru intimity a větší osobitosti.

 

Verlein

Značka Veroniky Stuedlein a jejího partnera Maxmiliana staví na pilířích minimalismu, kvalitního zpracování a etické a udržitelné výroby v Evropě. Za nadčasovými a luxusními návrhy kabelek stojí Veronika, která udává brandu celkový vizuální směr. Zkušenosti čerpala mimo jiné v designérských studiích v Hong Kongu a Londýně. Obchodní a strategickou duší značky Verlein je Maxmilian. Spolu s Veronikou skrze své produkty spojují lásku k umění a designu.

 

 

Yrnche

Kabelky s tajemným názvem Yrnche jsou zhmotněným minimalismem. Designérka a majitelka studia Yrnche Pavlína Fricová si dává za cíl vytvořit opravdu nesmrtelné doplňky, které svým kvalitním zpracováním a za použití těch nejlepších materiálů vydrží nespočet módních sezón. Přidanou hodnotou je variabilita. Ikonickým kouskem z jejího portfolia je psaníčko, které můžete nosit jako crossbody nebo ležérně přes rameno, díky nastavitelnému a odepínacímu popruhu. Důraz Pavlína klade na volbu kalitního materiálu, kterým je přírodně činěná useň, tzn. bez chromu z ověřených zdrojů. Zájem o udržitelnost se projevuje i v její obalové strategii, a sice používání recyklovaných nebo upcyklovaných materiálů. Vše je vyrobeno eticky v České republice.

 

Udržitelně a originálně: 7 alternativ k největším fast-fashion značkám

elle.cz

 

Ademi

Mladá česká značka, za kterou stojí fotografka a návrhářka Adéla Mitrengová vyniká originálním designem, funkčností a variabilitou. Pastelové barvy pohladí po duši a lehce se zkombinují s širokým spektrem outfitů. Kabelky vznikají v omezeném počtu, proto si na tu svou možná budete muset počkat. Tomuto dokonalému propojení slow fashion a elegantního designu velmi fandíme. Zodpovědný přístup k výrobě je zřejmý také z volby materiálu, ze kterého Adéla kabelky vytváří. Jedná se o pravou italskou kůži Gruppo Mastrotto. Při její výrobě firma omezuje spotřebu vody, pracuje se surovinami z udržitelných zdrojů a pyšní se certifikáty prokazující své ekologické fungování. Finální produkt je s důrazem na kvalitní řemeslné zpracování ušit v České republice.

 

 

Elajediova

Eliška Judová alias Elajediova tvoří jednoduché tašky a kabelky z přírodně činěné kůže vyráběné v České republice. Své produkty sama šije ručně, tudíž má každý z nich originální nádech a díky tomu je opravdu jedinečný. Mimo kabelek v její tvorbě najdete také peněženky, pásky a tašky ze síťoviny. Další tvorba ve stylu slow fashion a nadčasového designu, díky které uděláte radost sobě, ale i planetě.

 

 

Emblemm

Pokud toužíte po opravdu luxusní kabelce českého designu, značka Emblemm návrháře Matěje Maňáka bude vaší pravděpodobnou volbou. Kabelky v elegantním designu Matěj vyrábí v České republice z vysoce kvalitní italské kůže. Šátky, které mohou sloužit jako originální detail a ozvláštnění jednoduché kabelky, jsou vyrobeny ze 100% italského hedvábí. Mladý návrhář se rozhodl jít netradiční cestou a design i krejčovské řemeslo se naučil sám. Zkušenosti získával několik let v Londýně, po čase se však vrátil zpět do Prahy a dal si za cíl vytvářet exkluzivní a zodpovědné doplňky i módu.

 

PBG Studio

Čistý design a odolný materiál dělá z tašek a kabelek z PBG Studia skvělého každodenního společníka. Všechny produkty jsou vyrobeny v České republice z přírodně činěné kůže nebo z koženky, která vznikla recyklováním PET lahví. Výroba těchto materiálů má nižší dopad na životní prostředí, vy tak můžete mít čisté svědomí, že svým nákupem tolik nezatěžujete přírodu. Jednoduché tvary kabelek vynikají ve spojení s chytrým členěním svých interiérů. Značku v roce 2011 založily Tereza Mayer a Aneta Vojtová. V jejich portfoliu najdete jak stálice, tak limitované edice.