#ELLEnews: Co hýbe světem módy a designu

Co hýbe světem módy, designu a krásy začátkem zimy? Nové udržitelné kolekce, logomanie i obchody, jež rozhodně stojí za to navštívit. Připravili jsme pro vás seznam aktuálních vychytávek, díky nimž budete mít stále přehled.

Zalando

Zalando je uhlíkově neutrální

Přední evropská platforma pro módu a životní styl se zavazuje k uhlíkové neutralitě ve všech vlastních podnicích, logistických operacích a dodávkách zboží včetně jeho vrácení. Závazek se týká všech pozemků, na kterých společnost operuje, balíkové přepravy a veškerých obalů. Slib je součástí nové strategie udržitelnosti Zalando s názvem „do.MORE“, jejímž cílem je dosáhnout čistě pozitivního dopadu na společnost i planetu. Všechny podniky i provoz společnosti tak splní cíle pařížské klimatické dohody ještě před smluveným termínem. V roce 2019 společnost přešla na energii, jež je z více než 90 procent obnovitelná. Uhlíkové emise, které nejsou eliminovány takovými provozními kroky, jako je například využití obnovitelné energie, sdružení objednávek či možnost ekologického doručení, budou kompenzovány od roku 2019.

cara
Novinky

Pop-Up Prague Kabinet odstartoval

Unikátní pop-up store bude probíhat do 21. listopadu a propojí svět módy a umění. Kromě novinek z dílny Fornasetti (jejich tapety, designové talíře a doplňky do bytu milujeme!), modelů z nejnovější kolekce Zoltána Tótha a modelů kožešnické ikony Mexa Ekaterina, Ekaterina Furs si budete moci dát skleničku šampaňského a užít jedinečnou atmosféru. Zastavte se na adrese Platnéřská 13 v Praze 1.

cara
Tous

Španělská značka Tous odhalila vánoční kolekci Nocturne

Kolekce Nocturne se skládá z ikonických symbolů značky: křížek představující tradici, medvídek reprezentující něžnost, měsíček jako symbol ženskosti, srdce symbolizující lásku a protáhlá tyčka jako symbol bezpečí. Diamanty jsou v této kolekci zasazovány s využitím klenotnické techniky pavé do vrstvy tmavého stříbra. A právě tato kombinace dodává šperkům přirozený lesk a moderní nádech. Diamanty Mix Color jsou charakteristické odstíny light white, light yellow a light brown. A právě díky tomu, že nemají jednotnou barvu, vytvářejí kombinace těchto odstínů rozmanité barevné efekty. Pro ty, kteří patří mezi milovníky tradičních symbolů značky Tous, ale upřednostňují stříbrnou variantou, je kolekce Nocturne dostupná také v jednoduché verzi ze stříbra.

cara
Tamsin

Úspěšné blogerky představily Party Guilt Free kolekci

Značka Little Mistress, která je u nás k dostání na online obchodu Tamsin, se pustila do ekologicky dostupné módy. Spojila síly s módními blogerkami a představila Party Guilt Free kolekci. Zara Mcdermott (1,2 milionu followers), Amy Neville (493 tisíc followers) a Ashley James (277 tisíc followers) ve spolupráci se značkou vytvořily osm stylů, na jejichž výrobu padlo 15 PET lahví. K počtu spotřebovaných PET lahví se ostatně hrdě hlásí i u jednotlivých produktů. 

cara

Louis Vuitton představuje filmový spot, v němž září držitelka Oscara Emma Stone

Ve druhém reklamním filmu Louis Vuitton hraje hlavní roli držitelka Oscara Emma Stone. Jde o první spolupráci značky s ceněným francouzským režisérem Romainem Gavrasem. Coeur Battant, desátá dámská vůně vytvořená Jacquesem Cavallierem Belletrudem a nejnovější přírůstek do kolekce parfémů Louis Vuitton, je voňavou pozvánkou do světa silných emocí. Krátký film s tváří značky Emmou Stone vypráví příběh silné a pozitivními emocemi nabité cesty na velkolepém pozadí vily Casa Malaparte na ostrově Capri a Cour Carrée v pařížském Louvru.

Podle Gavrase, jenž se proslavil úspěšnými celovečerními filmy a hudebními klipy, se koncept projektu zrodil ze schopnosti Emmy Stone vyjádřit autentické emoce. Výsledný střih ukazuje mnoho aspektů osobnosti této zajímavé herečky i ženy. Ve filmu hraje důležitou roli i impozantní architektura vily Casa Malaparte (natáčel se zde v roce 1963 i film Le Mépris režiséra Jeana-Luka Godarda), a magická příroda útesů nad zátokou u ostrova Capri.

 

 

EBC promo