How to style it: Maxi sukně

Podzim je obdobím, kdy můžete svůj šatník obohatit o úžasné maxi sukně, které nejen že dodají vašemu outfitu na objemu a povýší jej na stupeň výš, ale také vám umožní cítit se pohodlně a stylově zároveň. Zjistěte, jak kombinovat tyto elegantní kousky do vašeho každodenního šatníku a vytvořte si svůj vlastní go to outfit. Takovou sukni můžete nosit sedm dní v týdnu a pokaždé jinak, budete-li si to přát.

Prvním krokem k vytvoření looku s maxi sukní je volba správného střihu. Maxi sukně existují v mnoha různých stylech a délkách, a proto je důležité vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje. Pro ženy s menší postavou jsou vhodné sukně s vysokým pasem, které vizuálně prodlouží nohy. Naopak ženy s vyšší postavou mohou sáhnout po sukních s asymetrickým střihem, které dodají zajímavou dynamiku outfitu. Pusťte se do experimentování a objevte nekonečné možnosti, které vám maxi sukně nabízejí.

1. Jen denim to může být

Nejčastěji v ulicích vídáme maxi sukně v denimovém provedení. Takové nejen že seženete v obchodech, ale hravě je pořídíte i z druhé ruky. Jsou totiž pozůstatkem devadesátých let a milénia. Zřejmě jste sami jednu takovou měli. A pokud ji najdete v hlubinách vašeho šatníku, můžete se vítězně poplácat po rameni – máte vyhráno. Pokud nikoli, pořiďte si sukni dlouhou až po paty. Letos se nosí skutečně dlouhé sukně a pokud budete chtít, vždy si ji můžete nechat zkrátit.

Mohlo by se vám líbit

Největší trend podzimu 2023: Nic nového pod sluncem, jsou to trenčkoty

Trenčkoty jsou takový evergreen. Víme, že ten svůj v šatníku máme a že po něm sáhneme bezprostředně poté, co se trochu ochladí. Nikdy nezklame. Propínací kabát bude i letos na podzim velkým trendem, pokud se to o něčem, co z našich skříní nikdy nezmizelo, vůbec říct. Zde je sedm tipů trenčkotu pro každý den.
elle.cz

2. Přes kalhoty

Devadesátky a milénium nám daly ještě jedno – vrstvení sukní přes kalhoty. Není to trend pro každého, to bezpochyby. Ovšem pokud si jej osvojíte, budete k nepřehlédnutí. Sukně přes kalhoty dovoluje váš šatník uchopit z nové perspektivy a dva samostatné kousky ukázat v novém světle. Pevně doufáme, že si na tuto kombinaci troufnete. 

3. Vrstva na vrstvu

S příchodem chladnějšího počasí můžete do svého outfitu přidat vrstvy. Nosíte-li maxi sukně, zkuste k nim přidat dlouhý kabát nebo oversize sako. Tímto způsobem můžete maxi sukně nosit i během podzimu a zůstat v teple. Navíc tyto kousky v hravém kontrastu se sukní vytvoří perfektní celek, který si zamilujete nejen vy, ale i vaše okolí.

4. Na večer

Maxi sukně nemusí být jen pro denní nošení. Vytvořte si elegantní večerní outfit tím, že obléknete maxi sukni z luxusního materiálu, jako je například samet nebo hedvábí, a zkombinujte ji s lodičkami a slavnostním topem. Nezapomeňte také na doplňky, které zde sehrají významný part.

Mohlo by se vám líbit

Tenisky ke každému outfitu: Způsoby, jak tenisky nosit pokaždé jinak

Dávno je pryč tvrzení, že tenisky je vhodné obout pouze ke sportovnímu oděvu. Upadlo v zapomnění už před lety. Nechme jej tam dřímat a raději si ukažme všechny způsoby, jak tenisky nosit pro každou příležitost. Sedm dní v týdnu, kamkoliv.
elle.cz

5. Průhledná skrz naskrz

Trendem posledních několika sezón jsou průhledné materiály. Zda je to jen tah značek, jak na nižší gramáži materiálu trhnout větší zisk, či skutečně touha odhalit naše těla, zůstává otázkou. Jedno je ovšem jisté – nám se to líbí. Naked dress se v našich šatnících proměňují v naked skirts a je jen na nás, kolik dovolíme odhalit. Z ulic fashion weeků můžeme vypozorovat, že fashionisté jsou schopni zajít daleko. Vy ovšem průhlednou sukni můžete doplnit například o oversize sako a zaručit tak, že vaše kalhotky zůstanou pohledům okolí skryté.

6. Hoodiecore

Pokud chcete patřit mezi cool kids, oblékněte k dlouhé denimové či elegantní sukni mikinu. Hoodie vás zahřeje v chladnějších dnech a budete se v ní cítit jako v peřince. Vezměte na sebe třeba tu, na které je název vaší oblíbené kapely nebo takovou, kterou vezmete v partnerově šatníku. Pokud je mikina větší, ohrňte ji tak, aby odhalovala vršek sukně. Ukážete svou postavu a dodáte outfitu požadovaný tvar.

7. Biker jacket

Svršek v podobě biker jacket je nesmírně cool záležitostí. V roli skutečného statement kousku doplní každou maxi sukni a spolu s ní vytvoří v dokonalé symbióze outfit, který budete milovat. Pokud nemáte biker jacket, použijte například zkrácené crop top sako. Udělá podobnou službu a bude ještě o něco málo elegantnější.

How to style it: Maxi sukně

Zdroj: Autorský článek