REKLAMA

Jak byly objeveny topmodelky nultých let?

REKLAMA

 

Přezdívá se jim generace „ztracených krásek“. Možná vás hned nenapadne proč. Odpověď ale nabízí sociální sítě. Ač se později na jejich podmínky každá z nich adaptovala, do reality sociálních médií se nenarodily. Pro některé handicap, pro jiné výhoda.  

Latinská Amerika má dlouhou tradici coby region nabízející zajímavě míchané geny německých poválečných utečenců, původních španělských kolonizátoru a domorodých obyvatel. Z této kombinace vzešla i jedna z nejvíce ikonických krásek nultých let – Gisele Bündchen. Bylo ji čtrnáct, když byla oslovena v centru rodného São Paulo. Gisele ale původně chtěla být volejbalistkou. Z našláplé sportovní kariéra měla nicméně tak pokřivenou páteř a postoj, že hrozilo, že světová mola nikdy neokusí. Nakonec pomohl fyzioterapeut, který mladou dívku napravil. Gisele je dodnes symbolem generace latinskoamerických modelek, které ke konci devadesátých let uchvátila nejednoho návrháře a staly se tváři nultých let v módě. 

 

 

„Když mi bylo čtrnáct let, byla jsem objeven na irské taneční soutěži. Seděly jsme se svými kamarádkami a najednou k nám přišel starší muž a řekl:‚ Už tě někdy napadlo dělat modeling? ' Myslela jsem myslel si, že je to člen naší ochranky nebo někdo z produkčního týmu soutěže. Pak mi řekl, že bych měla vylézt ze své komfortní zóny. Všechny jsme na něj koukaly a já si říkala, nepotřebuje brýle?“ Coco Rocha se stala symbolem skutečné dívky lidu, která se do horních pater módy dostala se samozřejmostí a nenuceností sobě vlastní. To je ostatně dalším rysem generace modelek z nultých let. Oproti legendárnímu lesku supermodelek z let devadesátých nic na svém glamour looku neztratily, a přesto se přiblížily obrazu dívky od vedle.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA