Konec Rihannina módního snu. O svou značku Fenty bude muset bojovat

 

Nad tím rozhodnutím zůstává rozum stát. V říjnu loňského roku celý svět mluvil o netradiční přehlídce spodního prádla právě od Fenty. Rihanna, coby první kreativní ředitelka konglomerátu LVMH, stejně jako první žena tmavé barvy pleti, uspořádala skutečně hvězdnou show. Nechyběla zde Bella Hadid, Paris Hilton, Demi Moore, ale ani drag Queen Jaida Essence Hall nebo zpěvačka Lizzo

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Fenty má za sebou také kolaboraci s Pumou či britskou značkou River Island, úspěšnou řadu kosmetiky (v Čechách je k dostání v parfumerii Sephora) či spolupráci s designérkou obuvi Aminou Muaddi. Od prvního ledna je ale Instagram značky neaktualizovaný, což mělo svůj důvod. Představitelé LVMH totiž prohlásili, že společně s Rihannou dospěli k názoru, že nemá smysl dále pracovat na linii oblečení Fenty, a že se soustředí pouze na spodní prádlo a kosmetiku. Zároveň zdůraznili, že rozhodnutí je „dočasné, dokud nepřijdou lepší časy".

 

Mohlo by se vám líbit

Budoucnost módy patří mileniálům

Poslední desetiletí zažívá segment té nejdražší fashion dramatické změny. Proměnilo se nejen to, co považujeme za luxusní, ale také klíčoví zákazníci. Ale hlavně: estetiku objektů touhy za statisíce už neurčují podnikatelé a rentiéři, ale „cool kids“.
elle.cz

Okamžitě se vyrojily spekulace, co za tímto rozchodem stojí. Konglomerát Louis Vuitton Moet Hennessy stojí na velmi tradičních módních domech, jako je Louis Vuitton či Dior. Mladá módní značka, která patří celebritě, byla v jejich portfoliem něčím úplně novým. Rihanna má být podle zákulisních informací rozlícená a prohlásit, že nebude dělat byznys s někým, kdo se rád objevoval v přítomnosti Donalda Trumpa. Jakkoliv jsou tyto klepy nepodložené, právě značky, které má v portfoliu LVMH s velkou oblibou nosila bývalá americká první dáma Melania.

 

 

Další drby hovoří o skutečném sporu, kdy Rihanně přestalo vyhovovat být takzvanou „diversity hire", čili osobou, kterou firma najímá jen proto, aby splnila představu, že zaměstnává dostatečně genderově a rasově různorodý tým. Zpěvačka prý chce oblečení značky Fenty produkovat sama a základnu si staví v Los Angeles.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Vedení LVMH ale podobné spekulace odmítá s tím, že společně s Rihannou připravují jiné zajímavé projekty. Pravda se samozřejmě časem ukáže, ale jedno je zatím jisté: současné pandemické klima může být smrtící i pro velmi úspěšné módní značky.

Mohlo by se vám líbit

Češi, radujme se. Přichází čas outdoorové módy

Svou vášní pro funkční sportovní oblečení, které se nezdráháme nosit pro každou příležitost, jsme ve světě proslulí. V době, kdy je všechno tak trochu „meta" a „dada" jsme nečekanými módními vizionáři.
elle.cz