Které jsou ty nejpovedenější obuvnické spolupráce tohoto roku?

 

Kterak Miu Miu našla svůj (New) Balance. Miu Balance.  

Sesterská značka Prady, módní dům Miu Miu, je jednou z mála, která si doposud držela od kolaborací distanc. Zatímco však na letošním fashionweeku například takové domy jako Fendi a Versace odhalily svou spolupráci se vší pompézností a ve velkém stylu, Miu Miu vstoupila do neobjeveného teritoria a svou kolaboraci představila v tichosti a bez velkých řečí. A nechala módní davy jen hádat, kolik párů Miu Miu x New Balance 574 potkají v ulicích. 

 

 

New Balance pod drobnohledem Aimé Leon Dore  

Značku s newyorskou identitou Aimé Leon Dore není nutné představovat. Její zakladatel Teddy Santis se příští rok ujme role kreativního ředitele sekce New Balance Made in USA, a pravděpodobně zejména proto, že se zasloužil o to, že se bota s názvem 550 stala vůbec nejžádanější siluetou značky tohoto roku. Ikonickou podobu totiž opatřil o detaily tlumených barev, jejichž dokonalé sladění vzbudilo povědomí o značce i u těch, kteří si mysleli, že už dávno usnula na vavřínech. 

 

 

Vans  

Vans se již podruhé spojil s MOCA, losangeleským The Museum of Contemporary Art. A vytvořili společně nejen kolekci bot, ale i oděvů. Neočekávejte žádný bílý galerijní minimalismus, ale pořádnou dávku uměleckých potisků inspirovaných barevnými murály nebo třeba grafickou mapou Los Angeles. Podobu tenisek mají na svědomí umělci Judy Baca, Brenna Youngblood a Frances Stark. 

 

 

Kdo by nechtěl Tabi sneakers? 

Reebok pokračuje ve veleúspěšné spolupráci s módním domem Maison Martin Margiela, v rámci které si od ikonické siluety bot Tabi vypůjčil nezaměnitelnou špičku a obohatil o ni své klasické tenisky. I letos brand v partnerství s Margielou představil zbrusu nová provedení tenisek, které rozdělují módní insidery do dvou nesmiřitelných táborů. Zatímco mnozí se shodnou, že Tabi shoes jsou módní must-have, jiným při pomyšlení na oddělené prsty v botách běhá mráz po zádech. Kam že patříte vy? 

 

 

Architektonické tenisky 

Když před nějakou dobou Reebok oznámil spolupráci s Eames Office, hned jsme věděli, že se rýsuje klasika v co nejminimalističtějším pojetí, kterou budou obouvat nejen módní, ale především architektoničtí nadšenci. Charles a Ray Eames prosluli svými návrhy pro Herman Miller a Vitra, dvoučlenný tým sestávající z manželského páru redefinoval poválečný americký design a do jisté míry svým hravým a vysoce funkčním přístupem ovlivnil i estetiku dvacátého století. Stěžejním tématem tvorby Eamesových byl design, design takový, který obohacuje naši každodenní existenci, a to odrážejí i tenisky, které propojují hlavní myšlenky tvůrců. Club C by Reebok x Eames je kolekce zdánlivě obyčejných černých a bílých tenisek a dvou párů s motivy prvků z výtvorů Eamesových oslavující jejich život a tvorbu. Domů vám dorazí i ve sběratelské krabici s kresbou Case Study House No.

 

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA