REKLAMA

MBPFW 2021: SLEDUJTE LIVE PŘEHLÍDKY PAVOL DENDIS/TEREZA VU VE 21:00

 

Kolekce "Paradise Lost" od slovenského designéra Pavola Dendise byla inspirována stejnojmenným básnickým dílem od Johna Miltona a blankytnou oblohou z obrazu Fallen Angel od Alexandra Cabanela a otevírá úplně nový pohled na minimalismus. Moderní poetičnost, nečekaná barevná škála a netradiční recyklované materiály. 

Ztracený ráj návrhář interpretoval skrze opuštění své černobílé komfortní zóny. Otevřel se mu tak originální pohled na kombinace vzorů a struktur či nových siluet. Precizní krejčovství dodává jeho show vždy velmi zaoblený a celistvý look dokonalosti. A my věříme, že při této fashion performance jistě uroníte i slzu...  

 

 

Inspirace kolekce Terezy Vu FW21 “Zraněná srdce” odkazuje na zranitelnost a nestálost v lásce. Navzájem se v ní prolíná několik linií, které zosobňují různé podoby vášně a vyjadřují širokou paletu citu a pocitů. Rychlé vzplanutí a opět rychlé opadnutí citu, které bývá velmi často doprovázeno citovou deprivací či „zraněním“ jednoho nebo druhého partnera. Změny nálad a křehká nerovnováha. Tomu odpovídá i různorodost a na první pohled nejednotnost barevnosti a střihového řešení celé kolekce.  

Návrhářka je využíváním jakýchkoli kontrastů nezaměnitelná, proto nemohou chybět ani v této kolekci. Netradiční střihové řešení v kontrastu s tradičním, nenápadná tělová barva „obvazové“ tkaniny v kombinaci s císařskou žlutou a až provokativní karmínově červenou barvou hedvábného saténu. Toto bude opravdu vizuálně podmanivá show. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA