Módní diktát Billie Eilish: Z blonďaté divy opět rebelkou!

 

Těžko uvěřit, že je jí teprve dvacet. A přesto je jednou z nejzářivějších ikon současnosti. Je svá nejen v hudbě, se kterou se proslavila po celém světě, ale i v módě, skrz kterou inspiruje hlavně mladou generaci. Image mění často a ráda, ale nikoliv z pouhých rozmarů. Tvrdí totiž, že by lidé neměli být souzeni podle toho, co mají na sobě, ale v sobě. “Je jedno, jestli své tělo a kůži ukážete nebo ne, nikdy by vám to nemělo ubrat na respektu,” vysvětluje mladá zpěvačka. Ví, o čem mluví, módním pravidlům se totiž podřizovat nehodlá. Diktuje si nová, vlastní.

Rodačku z Los Angeles je těžké definovat, ona sama se jakýmkoliv normám vzpírá. Písně píše po svém, bez tlaku z deadlinů, a co se módy týče, je doslova jako chameleon. Proslula hedvábnými tepláky a volnými oversized triky, často až o několik velikostí většími, které záhy vyměnila za těsné korzety a glamour róby. V létě tohoto roku dokonce odprezentovala vlastní kolekci luxusního spodního prádla. Jak se sama svěřila, za nečekanou změnou image stál mimo jiné i boj proti stalkingu. “Bála jsem se stalkerů, kteří mě pronásledovali na každém kroku, chtěla jsem mít aspoň trochu soukromí,” svěřila se v rozhovoru pro Ellen DeGeneres.

 

Při razantní změně identity se Billie zaměřila hlavně na to, co pro ni bylo nejvíc ikonické – na vlasy. Extravagantní zeleno-černou vyměnila za “obyčejnou” platinovou blond. Nový vzhled ji přidal na ženskosti, což její fanoušci ocenili. Svědčí o tom i fakt, že fotka, kterou několikanásobná držitelka cen Grammy umístila na instagram, získala rekordních milion lajků za pouhých šest minut. Nebyla by to však Billie, aby se pár měsíců nato opět nevrátila ke svému rebelskému já. Staronový účes i styl oblékání předvedla na akci Variety’s 2021 Music Hitmakers Brunch. “Chyběla jsem vám?” zeptala se svých fanoušků na sociálních sítích a opět se setkala hlavně s pozitivními reakcemi. Mladá generace k Billie jednoduše vzhlíží. Není divu, je to koneckonců právě ona, která je skrz svůj sentiment sjednocuje. Ať už z role divoké teenegerky, zahalené do oversised siluet nebo z pozice popové hvězdy, preferující rafinovanost a nedbalou eleganci značek Gucci nebo Chanel.

 

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA