REKLAMA

Best of MBPFW: Prohlédněte si nejoblíběnější modely redakce Elle

REKLAMA

Valentina Nízká, šéfredaktorka ELLE

První look na první přehlídce letošního ročníku MBPFW – Daniela Pešková. A taky můj první favorit. Sice se nejedná o nic extravagantního, ale jde o dokonale nositelný model, pro který si pomalu dělám místo v šatníku. Vybrat jen jeden look z kolekce Martina Kohouta bylo těžké, líbily se mi v podstatě všechny. Návrhář umí dokonale zkombinovat ženské střihy s moderním přístupem k materiálům. Hned po přehlídce jsme si zamluvili několikatery šaty na focení do listopadového vydání ELLE. Tomáš Němec, Ateliér designu oděvu a obuvi, UMPRUM – v tomto případě je nositelnost looku sice diskutabilní, ale jeho cool faktor dosahuje hodně vysokých hodnot. Potisk i střih upoutá pozornost na první pohled. Wow efekt zaručen. 

 

MBPFW Best of
Info ikona

 

Patrik Florián, Digital Editor ELLE

Letošní módní maraton jsem sledoval zpovzdálí Baltského moře, a proto ve svém hodnocení nezohledňuji efekt velkolepých nebo netradičních přehlídek, ale oblečení jako takové. Dívám se na něj očima budoucích zákazníků, kteří si tvorbu svých oblíbených návrhářů prohlédnou bezpečně online. Jinými slovy: každý detail se počítá.

Dělat pánskou módu, která je nositelná, a přesto nese prvky kreativní krejčoviny, není snadné. V nové kolekci Honzy Černého nacházím něco, co bravurně demostruje přístup Véronique Nichanian a její tvorbu pro pánskou linii Hermès. Baví mě to a upřímně mám chuť nosit barvy a to se často nestává. Důkazem budiž můj oblíbený outfit NAUT. Filip Nguyen a Lukáš Procházka zaplnily na trhu mezeru, tedy spíš černou díru, která je plná poptávky po padnoucí a slušivé celočerné módě s detaily, které zaujmou. Kabát s ručně vyšívanými kameny od Jakuba Polanky jsem poprvé viděl už letos na jaře, když mi Jakub poprvé ve svém ateliéru na Letné představoval nadcházející kolekci. Je to přesně ten kus, do kterého se chci zabalit, přečkat zimu a probudit se v lepším světě na jaře 2021.

 

MBPFW Best of
Info ikona

 

Kristýna Dobeš Moučková, kulturní redaktorka ELLE

Přepracovaných sak bylo tentokrát k vidění nespočet. Kromě celého konceptu a myšlenky přehlídky ODIVI jsem ale naprosto propadla tomuto modelu od Michaely Hriňové. Netradiční verze obleků v kombinaci se sametem jsou pro mne vždy sázkou na jistotu. A tento v podání Zoltána Tótha rozhodně patří mezi mé největší favority celého fashion weeku. Kdybych se měla znovu vdávat, přála bych si, aby moje šaty vypadaly přesně jako ty od Jířího Kalfaře. Kromě snových modelů Jiřímu tentokrát tleskám i za vynikající provedení celé přehlídky, která měla přesah i důležitou hloubku.

 

MBPFW Best of
Info ikona

 

Martina Hájková, Instagram @elleczech

Favoritů mám spoustu, ale kdybych měla vybrat pouze tři, sáhla bych okamžitě po trojici outfitů od Tótha, Kohouta a Polanky. Jakub Polanka a Zoltán Tóth si získali místo v mém srdci již dávno, jsou má osobní sázka na jistotu. Tvorba Martina Kohouta mě zaujala už minulou sezónu a letos mě doslova okouzlila. Můžu přidat číslo 4? Jan Černý a jeho trenčkoty na míru nebo customized suit.

MBPFW Best of
Info ikona
cara
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA