Report z Paříže: Zac Posen, Nina Ricci a Rick Owens

Rick Owens A/W 2011

Jako jeptišky ze Star Treku šedesátých let vypadaly manekýny, které návrhář vyslal na molo. Áčkové kápě, maxisukně a tenké návleky z úpletu přetažené přes hlavu. Důraz kladl Owens na černou, která se ale postupně rozplynula v camel, pískovou, nude, fialovou a pudrové tóny, jen aby opět vygradovala v temné finále. Kolekce byla plná geometrických střihů. Prošívané péřové bundy, kabáty. Rick nedal prostor něžným materiálům, naopak linii vládly pleteniny, kožešina, kůže a flauš.

Nina Ricci A/W 2011

Linie Niny Ricci začala jako nefalšovaná podzimní romantika. Hutné temné tóny vínové, lahvově zelené a hnědé ale postupně vystřídala paleta něžných pastelových tónů – bledě růžová, modrá a další. Aby toho nebylo málo, kolekcí se prolínala i krajka a sexy samet. Kolekce sázela na kalhotové kostýmky s tříčtvrtečními nohavicemi, rozevláté sukně a zavinovací maxikabáty. Nechyběly ani večerní róby, které na molo přinesly správné francouzské drama.

Zac Posen A/W 2011

Na rozdíl od Ricka Owense byla Zacova kolekce plná ženskosti a svůdného šarmu. Projmuté linie se vyznačovaly propracovanými střihy, které kladly důraz na detail. Kůže i kožešina doplňovaly saka a bundičky. Kouzelné byly i minišaty. Všichni ale víme, že Zac je mistr především večerních rób, a proto ho miluje tolik celebrit, které často jeho návrhy proslavují na červeném koberci při slavnostních premiérách. A z této linie si rozhodně vyberou.

EBC promo