"Fashion floss", sexy šňůrky, které vládnou módnímu světu

 

Tkaničky těsně omotané kolem našich těl - moderní design těchto sexy kousků je pravděpodobně odvozen od estetiky tanečnic Burlesque z 20. a 30. let minulého století. Ačkoliv byly jejich kostýmy mnohem méně “ze šňůrek” šlo o jeden z převratných okamžiků módy, kdy již nebyly podvazky či tanga maskovány pod vrstvami oblečení, ale byly stavěny na odiv. Oblečeny v kamínkových podprsenkách a zdobené pavími péry můžeme tyto performerky považovat za odvážné průkopnice nových svůdných siluet à la bondáž.

Další vývoj takzvaného “fashion flossingu” přišel v osmdesátých letech, která vynikala svou neonovou dekadencí. Návleky na nohy, síťované punčochy a elastické přiléhavé kousky s prostřihy jsou v podstatě základem mnohých trendů, které vidíme dnes na módních molech a devadesátky pak vytyčily směr, kterým se tento styl oblékání ubíral. Láska k odhaleným tangám v riflích s extrémně nízkým pasem dává zelenou i “šňůrkám”, které objímají naše tělo dnes. Y2K dekáda jimi byla prakticky posedlá - stačí si projít staré fotky Pamely Anderson, Christiny Aquilery či Britney Spears. Dnes tomuto široce rozšířenému trendu nahrává pozitivní přístup k našemu tělu, které není jen výsledkem dobrého genetického mixu, ale zdravého životního stylu a hodinách strávených cvičením.

 

 

Přestože v obchodech nyní najdete nepřeberné množství kousků v tomto stylu, nejvíce jim sluší DIY. Proto omrkněte šatník Belly Hadid, Emily Ratajkowski, Dua Lipy, Zendayi a dalších celebrit, které si tento look osvojily a klidně vezměte do rukou nůžky. Inspiraci můžete hledat i u Anny Sui, Jeana Paula Gautiera či Azzedine Alaïi. Tito návrháři totiž tvoří “fashion floss” kousky již po několik dekád. Aktuálně můžete prozkoumat i kolekce designérů, kteří využili tento boom na sociálních médií jako je Nensi Dojaka či berlínské duo Cosima Gradient a Christa Bosch pod brandem Ottolinger.

 

REKLAMA