SLUNCI VSTŘÍC! V JAKÝCH BRÝLÍCH PŘIVÍTAT PRVNÍ JARNÍ PAPRSKY?

 

Nové sluneční brýle jsou vhodná odpověď na otázku, jak po dlouhých zimních měsících svůj šatník oživit. Po měsících strávených převážně uvnitř a se slunečnou oblohou v nedohlednu, je rozšíření sbírky doplňků o novou sadu obrouček způsobem, jak jaro přivítat. Nejmódnější kousky této sezóny jsou navíc barevné, energické a velké – na tom, co je k mání na pultech v obchodech Bottega Veneta, Loewe či Balenciaga, není nic plachého nebo nenápadného. Proč hrát na jistotu, když se můžeme plně vyjádřit a nechat za sebe mluvit výrazný doplněk, kterého si každý všimne na první dobrou? Zaostřete na nejlepší a nejodvážnější nové sluneční brýle nadcházející sezóny...

Futuristické manýry i retro estetika

Rázné odmítnutí tradičních konvencí svazujících předepsané tvary brýlí a vítání nového předvedly letos módní značky Gucci, Dior, ale i Off White nebo Koche. Vstříc uspěchané době a nepoznanému, odmítáme vše, co tu již jednou bylo," řekli si jistě jejich návrháři doplňků a postavili se na opačný pól než ti, kteří letos ujíždí na hravé vlně nostalgie. S těmi se setkáte u Blumarine, Lacoste nebo Giambattista Valli. Jestliže jste dospívali v nultých letech, jistě jste tento módní trend čerpající z minulosti zaznamenali, tehdy v dobách, kdy Britney byla na vrcholu své slávy a bokovky byly cool. Jistě tedy pocítíte lehké déjà vu ve chvíli, kdy zpozorujete na slunečních brýlích třpytivé kamínky a skla v nádechu světle modré či červánkově růžové. Vše už tu totiž jednou bylo. A pohlédnout zpět do archivu a vzít si z něj to nejlepší, není žádný hřích.

 

Futuristické manýry i retro estetika. Co bylo k vidění na módních molech?

 

Věčná a nestárnoucí klasika

Pokud se zrovna necítíte na cestu časem v podobě výše zmíněných módních experimentů, sázkou na jistotu jistě bude kousek časem ověřený. Zavítejte pro sluneční brýle například k italské značce Persol, která před nedávnem uvedla na trh kousky ve spolupráci s průkopnickým návrhářem Jonathanem Andersonem. Pro klasické pilotky zavítejte k Ray Ban, nebo si počkejte na obroučky z nedávno představené kolekce Fendi. I zde se ukázalo, že pilotky nestárnou. Chcete-li zůstat věrni lokálním tvůrcům, objevte obroučky od Optiqa, která má ve svém portfoliu nejen nové, ale i vintage obruby.

Nové a neobjevené

Ovšem nemusíte se pohybovat v dávno prozkoumaných vodách, chcete-li letos svou sbírku slunečních brýlí rozšířit. Naší pozornosti v posledních měsících neunikla například značka Delarge, kterou pod svým kreativním vedením střeží fashionistka Blanca Miró. Tyto brýle uvidíte na nejedné módní ikoně, v nedávné době je například nasadila Leia Sfez. A úplným nováčkem na trhu brýlí jsou ty od Kartell. Jistě, Kartell je značka zavedená na poli designu, ovšem nic jí nebrání ve vstupu do odvětví módního. Zužitkovala tedy poznatky nabyté za léta svého působení v nábytkářství a své typické umělohmotné materiály vytvarovala do designových obrub. Linie The Kartell Eyewear přináší na sto modelů slunečních i dioptrických brýlí vypůjčujících si to nejlepší z DNA etablované značky a ztělesňujících estetiku průmyslového designu.

 

Mohlo by se vám líbit

VELKÝ NÁVRAT ESTETIKY NULTÝCH LET? AŤ ŽIJÍ ULTRAKRÁTKÉ MINISKIRTS!

Jak se jen může stát kus oblečení o délce třiceti centimetrů ze dne na den virálním? Oblékly ji Emily Ratajkowski, Emma Corrin, Hailey Bieber, Naomi Campbell, Nicole Kidman, Hunter Schafer, Chiara Ferragni, Elsa Hosk, Zendaya nebo Bella Hadid, ale třeba i Anna Dello Russo. Tento výčet však velkými jmény módního světa zdaleka nekončí. Ultrakrátké mini skirts milují slavné osobnosti i stylisté módních magazínů, jejich délka ovšem dráždí ty, kteří by je nejraději ponechali v zapomnění estetiky let nultých.
elle.cz