Módní brandy, které budou v nadcházejícím roce trendy

 

Hlavně hravá A.W.A.K.E. MODE

Avantgardní, avšak nositelná móda, lehce teatrální odkazy na svět umění a filmu, na první pohled rozeznatelné oděvy vystavující na odiv inovativní střihy a neočekávané detaily, hravá lehkovážnost v dokonale fungující kontrastu s kvalitní módou. Unikátní kusy oděvu, které jsou samy o sobě skoro uměleckými díly, jsou lehce přizpůsobitelné každodennímu šatníku nositelky. Svůj vznik A.W.A.K.E. MODE datuje do roku 2016, její DNA bylo utkáno v Londýně, ale jeho hranice jí již zdaleka nestačí a je jisté, že o ní ještě mnohé uslyšíme. Značka navíc dbá na udržitelnost – pro výrobu většiny svých kabelek využívá veganskou kůži, eticky získávanou bavlnu i vlnu, mnohé produkty jsou tak pro materiály, ze kterých byly vytvořeny, označeny GOTS certifikátem. A s tímto mindsetem, jak pevně věříme, má A.W.A.K.E. MODE namířeno vysoko. A do našich šatníků především.

 

Buyer’s tip: Laser Cut Multi Circle Skirt, Mia Handbag

 

 

Eklektický minimalismus By Malene Birger

By Malene Birger není žádným nováčkem. Na módním poli se pohybuje již od roku 2003, kdy eponymní značku založila designérka Malene Birger, dnes je kodaňský brand pod vedením estétky Maji Dixdotter. By Malene Birger léta vytváří eklektický, organický a odvážný mix, který dokonale zhmotňuje eklektickou vizi skandinávského minimalismu a vyvádí z omylu ty kteří si myslí, že takový minimalismus zpravidla musí být jen černý a bílý. Objevíte zde kvalitní investment pieces, které vystaví pevné stavební základy vašeho šatníku. I By Malene Birger dbá na udržitelnost a snaží se její pilíře promítat do svých kolekcí. Tou poslední, představenou v rámci kodaňského fashionweeku pro sezónu Spring Summer 2022, si získala přízeň mnoha módních nadšenců, díky čemuž jí věštíme nadějné vyhlídky na následující rok.

Buyer’s tip: Terla Square Kitten Heels, Amiria Knit Dress

 

 

Precizně utkané Tove Studio

Minimalistický a především rafinovaný šatník pro moderní ženu v podání Tove Studio je přesně tím, co v nadcházejícím roce budeme potřebovat. Distingované siluety inspirující se v každodenním životě jejich nositelek, koncept vytváření kolekcí, jejichž jednotlivé modely je možné sezónu po sezóně vrstvit a kombinovat tak, aby posloužily pro jakoukoliv příležitost v kteroukoliv roční dobu. Každý kousek totiž vzniká se záměrem vytvoření nového signature kusu, který má vydržet dlouhá léta, a toho se studio založené Camille Perry a Holly Wright v roce 2019 snaží docílit pomocí precizní krejčoviny a volby luxusních materiálů. I Tove získává své materiály u férových dodavatelů a ctí hodnoty udržitelnosti – kolekce nabízejí oděvy z oganických či recyklovaných materiálů té nejvyšší jakosti. A my pevně věříme, že kombinace všeho výše zmíněného Tove slibuje úspěšnou budoucnost.

 

Buyer’s tip: The Viktorija Dress, Silvia Sand Washed Silk Dress

 

 

Nensi Dojaka

Návrhářka s albánskými kořeny Nensi Dojaka sbírá úspěchy hned na několika frontách. Nejen že její vstup na módní scénu zaujal i konglomerát LVMH, který ji ocenil prstižní LVMH Prize, a jen chvíli na to získala i ocenění British Fashion Council Foundation Award v kategorii věnované vycházejícím návrhářským talentovaným hvězdám. Její práci oslavují i slavné osobnosti hollywoodského formátu. Modely Nensi Dojaka oblékly například Zendaya, pařížská múza Camille Charriere, herečka Sophie Turner či popová diva Dua Lipa. Zkrátka a dobře, Nensi přišla s něčím novýma neokoukaným a nastolila trend, který do svých kolekcí rychle zařadily i velké módní řetězce. Jinak si totiž průstřihy, průsvitné materiály, skládání kusů látek přes sebe a jejich následné sešívání v neočekávané detaily nejen v tvorbě Nensi, ale právě i v řetězcích, vysvětlit nedokážeme. A proto i Nensi Dojaka věštíme hvězdnou kariéru nejen v roce 2022.

 

Buyer’s tip: Light Knit Long Dress, Tripple Organza Bra Fitted Mini Dress

 

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA