Nejikoničtější hudební merch všech dob a jak ho nosit

 

Hudební merch je naprostou samozřejmostí pro každého hudebního nadšence, kým jsme asi tak my všichni. Jak vybrat ten správný? Držte se se zásady, že budete nosit opravdu trička kapel, která máte rádi, posloucháte je a znáte jejich songy. Mít na sobě triko hudebníků, o kterém jste ani neslyšeli, vás může dostat do trapných situací ve chvíli, kdy se vás někdo zeptá na vaši nejoblíbenější písničku kapely, kterou máte na triku.

Pokud možno sahejte po originálním merchi. Podpoříte tím vaše oblíbené interprety a s největší pravděpodobností vám váš nový kousek vydrží déle, než jeho levnější varianta z H&M. V současné době se také roztrhl pytel s vintage triky, vsadíme se, že své vysněné band tričko brzy najdete v nějakém second-handu. Na co si dávat při výběru pozor? Sahejte po trikách s vyšší bavlněnou gramáží, bez žmolků, s nepřekrucujími se švy a neloupajícím se potiskem. Jen tak si odnesete vintage poklad v té nejvyšší kvalitě, který vám může sloužit ještě mnoho let. Oblékněte k němu Levi's 501, oversized kožený bomber nebo sako a eklektický outfit je na světě!

A jaký je podle nás ten nejvíc ikonický hudební merch? Jsou to jednoznačně merche rockových kapel minulých dekád. Ramones triko, které vytvořil v 70. letech umělec Arturo Vega, legendární Led Zeppelin, vypláznutý jazyk Micka Jaggera na triku od Rolling Stones, jednoduché AC/DC, 90s smajlík Nirvany (jehož design je tak ikonický, že ho před pár lety ukradl Marc Jacobs), rádiové vlny od Joy Division, bezchybné logo The Who nebo drsná romantika v podání Guns N' Roses, pohodový Bob Marley či kultovní devadesátkové Sonic Youth a všemi známé KISS. 

Jak nosit a kombinovat hudební merch tak, aby výsledný outfit působil nenuceně a elegantně? Inspiraci hledejte v galerii street stylu, do které jsme vybrali modely s tím nejkultovnějším hudebním merchem všech dob.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA