REKLAMA

NEJLEPŠÍ LOOKY ZE TŘETÍHO DNE MBPFW 2021

 

DISTANC x PROXIMITY 2020/21 - tak by se daly souhrně nazvat vybrané kolekce studentů bakalářského a magisterského stupně studia ateliéru Designu oděvu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jednotlivé modely představují autentickou názorovou paletu jak lze vnímat oděv: jako medium komunikace pro sdělení emoce, příběhu, poselství a funkce. Kolekce vznikaly během distanční výuky prostřednictvím online kreativní interakce mezi pedagogy a studenty za náročných realizačních podmínek daných pandemickou situací. Své modely představili Ondřej Petr, Sofie Soldánová, Barbora Cingeľova, Adéla Švehlíkova, Miklíčková Barbora, Klára Majorová, Dominika Vespalcova, Tamara Koperova, Tereza Koukalova a Martin Humpolák.

 

Módní přehlídka Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci byla sestavena ze semestrálních a bakalářských prací studentů 2. a 3. ročníku Katedry designu. Vybrané oděvy jsou artefakty z textilní tvorby a oděvů reflektují subjektivní vyjádření stanoveného tématu. Vše doplněno studentskými šperky různých materiálů. Své práce předvedli Laura Vlčková, Nikola Márová, Anna Havlíková, Vendula Menšíková, Magdalena Nevrlá, Kateřina Klozová, Tereza Koukalová a Václav Černý.

 

Kolekce Denisy Dovala FW21 se nese v duchu slovanských bohyň a je pokračováním myšlenky, která vznikla ve spolupráci se Slovinským muzeem. To designérku oslovilo jako zástupkyni České republiky, aby vytvořila kolekci na téma slovanská kultura. Návrhářka si následně vybrala konkrétně téma slovanské bohyně. 

Její hlavní inspirací se staly ty nejsilnější z bohyň jako jsou Moréna, bohyně smrti a znovuzrození, Mokoš, bohyně plodnosti a ochránkyně žen, Živa, bohyně Slunce a štěstí, Lada, bohyně krásy, Dodola, bohyně větru a deště, či také Kupalo, bohyně očisty. Toto téma se odráží hned v samotných potiscích. Pro tisk jsou využity symboly jednotlivých bohyň a také hesla a jména. Designérka rovněž pracuje s charakteristickými barvami pro jednotlivé bohyně. Atraktivní delší siluety podtrhávají krásu ženského těla a jsou tak oslavou krásy a božskosti všech žen. 

 

Michaela Hriňová si nepřeje, abyste zapomněli. A to nejen na její show s příznačným názvem “Don’t forget”, ale také na své kořeny, předky, výchovu, vzpomínky, a hlavně na domov. Celá její kolekce je inspirována tím, co bylo, protože právě to je odrazem toho, kde jsme nyní. V jejích modelech se střetává minulost, přítomnost i budoucnost. A tradiční lidový oděv je převeden do současnosti i se svými spodničkami, zástěrami, zdobnými lemy, výšivkami, nabíranými rukávy... Toho jsou každodenní kroje v moderní podobě.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA