REKLAMA

Chanel Haute Couture: Karl Lagerfeld a jeho punkové princezny

Od chvíle, kdy bylo Virginii Viard předáno žezlo vedení francouzského domu Chanel v únoru minulého roku, čerpala nová kreativní ředitelka inspiraci zejména z filozofie a archivu zakladatelky domu Gabrielle Chanel. Kolekce postavené na základech zdrženlivého realismu a pragmatického přístupu ovšem při úterní virtuální prezentaci v rámci prvního digitálního pařížského Haute Couture Weeku nahradil odvážný ohňostroj barev, střihů a zlata.

Myslela jsem na punkovou princeznu, která vychází za úsvitu z Le Palace. V taftových šatech, s vyčesanými vlasy, peřím a spoustou šperků.
Fall-Winter 2020/21 Haute Couture

Sama Viard prozradila, že se při tvorbě třiceti modelů inspirovala Lagerfeldem, který byl v sedmdesátých a osmdesátých letech pravidelným hostem v pařížském baru La Palace, který byl tehdejší odpovědí na proslulé Studio 54. Na obskurních večírcích ho doprovázely výstřední a excentrické ženy jako Grace Jones nebo Paloma Picasso. Odtud pramení punkový étos podzimní couture kolekce převtělený do odvážných výstřihů, přehnaných límců, taftových sukní a okázalých šperků. Černé a antracitově šedé tóny rozjasňují záblesky růžové, rockové detaily, třpytivé tvídy, ostré střihy a flitry rafinovaně odrážející záblesky světel.

Cestujte s Chanelem v čase a vyražte na párty s jednou z největších módních ikon všech dob:


 

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA