Saint Laurent probouzí v nové kolekci všechny živly

 

Zatímco Anthony Vaccarello je známý spíše svou paletou neutrálních barev, kterých se většinou drží, pro dámskou kolekci podzim/zima 2021 se rozhodl pro opravdu pestrou škálu. Jeho modely vypůjčené z 90. let působí v kontrastu s přímořským, ledovým pozadím až nadpozemsky a silný vítr dodával celé show velmi nespoutanou a divokou atmosféru.  

 

Mohlo by se vám líbit

Jim Jarmusch natočil krátký film pro Saint Laurent

Charlotte Gainsbourg, Julianne Moore, Chloë Sevigny a Indya Moore... to jsou hvězdy, které si zahrály v novém módním filmu od Jima Jarmushe “French Water” natočeném pro Saint Laurent.
elle.cz

Pod pochmurnou oblohou plnou mraků jednotlivé modely rozsvítily okolní prostor. A to nemluvíme jen o metalických kouscích ostrých tvarů, ale především o živých odstínech, které v sobě dokonale snoubí francouzský šarm s glam-rockovými prvky. Vaccarello se nechal inspirovat umělkyní Peaches, jejíž styl nápadně připomíná módní kreace Davida Bowieho. A když je řeč o jeho myšlenkových procesech předcházejících kolekci, Vaccarello uvedl: “Vážné záležitosti vás tlačí, abyste brali další věci méně vážně. Najít balanc, když stojíte na samém okraji je sofistikovaným nadáním.” 

Třpytivé body spárované s tvídovými sukněmi a buržoazními kabátky generují pocit street stylu. Kožešina zase evokuje opulentní nádech a nenechává diváka ani na chvíli na pochybách, jaký byl Vaccarellův záměr. S tím, jak kontrastují vodopády a obrovské kusy ledovců s jednotlivými modely, pak vyvstává otázka: Kde je ona linka mezi módou a fantazií a jaká je tedy definice luxusu? 

 

YSL
Mohlo by se vám líbit

FASHION NEWSFEED: Aktuální zpravodajství ze světa módy

Módní svět je v procesu neustálé transformace, mění se, pohybuje, vznikají nové závazky, kolekce i spolupráce... Pro lepší orientaci vám přinášíme aktuální novinky, které nás v poslední době zaujaly.
elle.cz