Velký návrat flip flops? Žabky jsou zpět a získají si srdce všech

Historie žabek sahá až do starověkého Egypta, kde byly sandály podobné těm dnešním vyráběny z rostlinných vláken nebo kůže. V Japonsku byly tradiční takzvané zori, vyrobené z rýžové slámy nebo lakovaného dřeva, a později se staly oblíbenou obuví, která se po druhé světové válce dostala do západního světa díky americkým vojákům. Od té doby se žabky staly nezbytným doplňkem pro každou cestu na pláž a nejen tam. Obuv, která dobyla přední módní příčky nového milénia, je nyní zpět, tentokrát v luxusním provedení. Její znovuzrození je důkazem, že trend let dávno minulých může zafungovat i v roce 2024

Mohlo by se vám líbit

Trendy boty jara 2024: Zamilujeme si platformy, dřeváky i Mary Janes

Letošní jaro bude přát platformám, metalickému lesku, hravým detailům i návratu dřeváků. Každý si v nich najde to své, ať už holduje nízkým teniskám či obuvi s podpatky nabývajícími nadpozemských výšin. Trendy jara 2024 jsou zkrátka neodolatelné natolik, že je budete chtít všechny okusit.
elle.cz

Žabky versus luxus

Dnešní žabky jsou nejen praktické, ale také luxusní. Tento týden odhalila brazilská značka Havaianas, která již více než 60 let vyrábí gumové žabky, jež jsou k dostání za cenu kolem dvaceti dolarů, spolupráci s italskou luxusní značkou Dolce & Gabbana. Kolekce obsahuje čtyři klasické žabky Havaianas s příznačnými maximalistickými potisky D&G, včetně leoparda, zebry a jasných ilustrovaných květin. Za cenu 138 dolarů jsou více než šestkrát dražší než standardní pár Havaianas a budou se prodávat v luxusních obchodech, jako jsou Selfridges a Galeries Lafayette, a také na webových stránkách obou značek. Značka, jejíž zisk v prvním čtvrtletí vzrostl o téměř 9 % a tržby se v letech 2023 až 2024 zvýšily o 3 %, se zaměřuje na to, aby se dostala do povědomí spotřebitelů.

Mohlo by se vám líbit

Obujte je a už je nesundáte: nejlepší letní sandály na platformě

Mohl to být nádherný slunečný den, kdyby vám ho nezničily boty. Krásné, stylové, ale po nějaké době nošení zoufale nepohodlné. Že je to už několikátý pár letních bot, který vás zradil? Seznámíme vás s botami, které se mohou stát vaší novou láskou. Tyto sandálky na platformě vás létem provedou s lehkostí a bez puchýřů.
elle.cz

A my chceme víc

Zdá se, že trh s luxusním zbožím se žabek nemůže nabažit. Páry žabek prodávají významné značky, jako jsou Chanel, Saint Laurent, Gucci, Tory Burch, Loewe, Prada a Louis Vuitton, a také oblíbené módní značky Jil Sander, Toteme a Khaite. V roce 2019 tuto módní vlnu odstartovala značka The Row debutem sandálů Ginza – žabek za 990 dolarů se svrškem z kůže nebo semiše a s palcovou platformou – a v sezoně Spring/Summer 2024 se na přehlídkových molech značek Chanel, Staud, Ferragamo, Proenza Schouler a dalších objevily žabky v mnoha podobách, které však spojovalo luxusní provedení. Chanel ve své kolekci Spring/Summer 2024 představuje žabky vyrobené z prémiových materiálů jako je kůže a semiš, tyto modely jsou doplněny detaily jako je hadí kůže, což z nich dělá elegantní kousek vhodný nejen na pláž, ale i do města. Miu Miu ve své kolekci rovněž experimentuje se stylem hodným surfařek a outdoorových holek, kde kombinuje žabky opatřené barevnými provázky s plážovými šortkami a dalšími prvky surfové kultury. Ať už se rozhodnete pro luxusní verzi od Chanelu nebo klasickou variantu od Havaianas, žabky budou letos must-have kouskem pro každého módního nadšence. Hnacím motorem je samozřejmě nostalgie.

Velký návrat flip flops? Žabky jsou v roce 2024 zpět a získají si srdce všech

Zdroj: ELLE.com, Dazed, Business of Fashion, Wonderpolis