Trend Alert: Crop topy, které zahalují méně než odhalují

Všeodhalující crop topy jako první se vší slávou a popraskem znovuobjevil Simon Porte Jacquemus, který ve své kolekci La Montagne experimentoval s extrémně drobnými crop topy z pleteniny, spojenými na hrudi pouhou kovovou aplikací v podobě vymodelovaného nápisu Jacquemus. Kousek záhy po přehlídce zahltil sociální sítě. Kdo po něm v tu chvíli alespoň na moment nezatoužil? Málokdo si na takový crop top troufne, vyžaduje totiž bezchybné tělo a prsa velká tak akorát. A nejen notnou dávku sebevědomí navrch, ale i lehkovážný pohled na to, co oblékáme.

Mohlo by se vám líbit

ELLE kvíz: Jak se orientujete v trendech přelomu milénia?

Přesvědčte se o svých znalostech a užijte si notnou dávku nostalgie. Jak v kvízu obstojíte?
elle.cz

Všechny Spring-Summer 2022 kolekce velí jasně. Nabádají nás k tomu, abychom okázale předvedli svá těla odhalená natolik, nakolik se jen odvážíme. Značka Versace oživila na přelomu milénia oblíbené šátky, potiskla je motivy medúz a flóry, vyrobila ze saténu a hedvábí, a oblékla je modelkám namísto topů. Nanushka crop topy a další atributy nultých let ležérně vetkala do své letošní kolekce, zůstávajíc přitom věrná své nezaměnitelné estetice. A denimové crop topy, v provedení a materiálu na přelomu milénia nesmírně oblíbeném, vyzdvihuje zase značka Diesel, pod kreativním vedením Glenna Martense. Carolina Herrera naopak pojala crop topy jako velice elegantní záležitost a učinila z velmi krátkých topů vypadajících jako podprsenky spojence večerních looků. Jedno je zkrátka jisté: láska k diktátu Y2K fashion přetrvává. A jen tak brzy nezrezaví.

A tak není divu, že ani ostře sledované modelky a múzy módních domů nenechaly tento trend ladem. Zatímco Bella Hadid byla viděna v crop topu Jacquemus, kterému zůstává napříč sezónami věrná, držitelka pomyslné ceny za nejvytvarovanější tělo Emily Ratajkowski byla vyfocena v blankytně modrém topu od značky Cult Gaia, přehozeném kolem krku a připnutém přes hruď jednoduchou sponkou. Ve stejném topu, ale v černém provedení, se vyfotila na své jachtě i Hailey Bieber. A přítelkyně pochopitelně doplnily Kaia Gerber i Kendall Jenner, které pravidelně ukazují crop topy, které ve svém šatníku ukrývají. Přidáte se k nim i vy? Pokud stále ještě váháte, řekneme to ještě jednou a naposledy: tento trend jen tak v zapomnění neupadne!

Mohlo by se vám líbit

Velký retro návrat kalhot s kapsami. Vítejte zpět, cargo pants!

Dua Lipa, Zendaya, Rihanna, Hailey Bieber, Pernille Teisbaek, Emily Ratajkowski,... máme pokračovat? Co je spojuje? Přece obliba kalhot s kapsami. Prohledejme šatní skříně a přivítejme zpět ve hře cargo pants, budeme je letos potřebovat!
elle.cz