Protančete se létem. 10 nejlepších balerín, ve kterých tak učinit

Baleríny, ikonické boty inspirované baletním světem, módní scénu ovládají už po několik sezón, a v plné síle se vracejí i tohoto jara a léta. Mají dlouhou historii, která sahá až do 18. století, kdy byly poprvé představeny jako součást baletního kostýmu. Rychle si získaly oblibu i mimo divadelní scénu. V 20. století se baleríny staly synonymem pro eleganci díky ikonám jako Audrey Hepburn a Brigitte Bardot, které je nosily v běžném životě i na plátně. Dnes jsou i díky nim baleríny či ballet flats nepostradatelným kouskem letního šatníku. Staly se hitem módního světa a zůstanou s námi ještě dlouho. Balletcore nás ještě neopouští, kdepak.

Mohlo by se vám líbit

Trendy boty jara 2024: Zamilujeme si platformy, dřeváky i Mary Janes

Letošní jaro bude přát platformám, metalickému lesku, hravým detailům i návratu dřeváků. Každý si v nich najde to své, ať už holduje nízkým teniskám či obuvi s podpatky nabývajícími nadpozemských výšin. Trendy jara 2024 jsou zkrátka neodolatelné natolik, že je budete chtít všechny okusit.
elle.cz

Ballet flats, baleríny, kdykoliv, kamkoliv

Letošní léto přináší baleríny v mnoha variantách. Po vzoru velkého úspěchu v letech minulých, v tomto roce bude skutečně z čeho vybírat. Značky chtějí s elegantní obuví, která je vhodná pro každou příležitost bez ohledu na denní dobu, uspokojit všechny zákazníky. Je tedy z čeho vybírat! Alaïa například odhaluje nové provedení oblíbených ballet flats opatřené o kovové aplikace, které ze střevíčků dělají doslova umělecký exponát. Dior se pak drží dějové linky spojené se světem baletu a odhaluje ballet flats, které skutečně svou formou připomínají baletní obuv. U klasické baletní siluety zůstávají i Melissa a Miu Miu, zatímco značky jako Ganni, Proenza Schouler, Fendi nebo Jil Sander přicházejí s moderním twistem na tradiční obuv. Zatímco Fendi a Jil Sander volí elegantní kovový pásek kolem kotníku, Proenza Schouler odhaluje letos tolik oblíbené baleríny v provedení mesh průhledného materiálu a Ganni se na vlně trendů veze se zlatými střevíčky. Což jen potvrzuje, že baleríny nejsou jen praktické, pěkné a pohodlné, ale také progresivní. Značky stále mají s čím se vytasit. A tak – až se budete poohlížet po svém letním kousku, nezapomeňte na to, že baleríny vám budou věrně sloužit dlouhé roky. Ať už se rozhodnete pro klasiku, či se rozhodnete riskovat.

10 nejlepších balerín letní sezony

Zdroj: autorský článek