Pravá ruka ke kormidlu: Tom Ford má nového kreativního ředitele

Pro značku Toma Forda to byl bouřlivý rok. Tom Ford, americký návrhář, který svůj eponymní brand v roce 2005 založil, jej v listopadu roku 2022 prodal společnosti Estée Lauder Companies Inc. Tento obchod byl uskutečněn v hodnotě 2,8 miliardy dolarů. Chvíli bylo ticho po pěšině, když v tom se znenadání Tom Ford před dvěma dny se značkou rozloučil. Velkým gestem a kolekcí, která vzdala hold jeho kariéře reedicemi siluet z minulých kolekcí. Ještě jsme se z odchodu nestačili vzpamatovat, a už je u kormidla kreativní ředitel nový. 

Zvolen jím byl dlouholetý spolupracovník Forda Peter Hawkins. Krok to nebyl příliš překvapivý. Proslýchalo se, že Hawkings převezme tento post po Fordově odchodu. V oboru začal pracovat v roce 1998, zpočátku působil pod Fordem ve spolupráci na kolekcích pánského oblečení pro módní dům Gucci. V roce 2006 Hawkins odešel, aby se připojil k Fordovi v jeho stejnojmenné značce, kde měl na starosti kategorii pánského oblečení. Tuto pozici zastával od té chvíle až dodnes. Po svém nástupu na pozici kreativního ředitele převezme Hawkings odpovědnost za dámské a pánské kategorie značky, ale také za doplňky.

 

Kromě Hawkingse byl novým prezidentem a výkonným ředitelem jmenován Guillaume Jesel, který na této pozici nahradil Domenica De Solea. Jesel vedl od roku 2014 divizi Tom Ford Beauty a přispěl k vybudování silného brandu, kterým je dnes. Jeho jmenování dokazuje, že důraz bude u Toma Forda kladen především na beauty. Což není překvapivé odhalení, vzhledem k tomu, že značku koupila právě společnost Estée Lauder. Držitelem módních licencí na značku je Ermenegildo Zegna Group. Zegna má v červenci tohoto roku ještě jmenovat generálního ředitele divize Tom Ford Fashion.

Škatulata, hejbejte se

elle.cz

A co bude dál?

Tom Ford oběma požehnal. „Peter se mnou začal pracovat před 25 lety jako asistent designu pánského oblečení v Gucci a rychle se vypracoval na vedoucího pánského návrháře, když poté odešel k Tomu Fordovi. Má svůj velký podíl na úspěchu značky. Je to neuvěřitelně talentovaný vůdce s obrovskými zkušenostmi v oboru a jeho jmenování mi dává jistotu, že můj závazek vytvářet módní produkty s nejvyšší úrovní designu a kvality nezanikne," uvedl Ford v tiskové zprávě. Vyjádřil se i o novém CEO Jeselovi. „Guillaume je výjimečným lídrem nejen se silným obchodním chápáním krásy, ale také skvělým porozuměním módě,“ uvedl Ford v tiskové zprávě. Ford a bývalý předseda Domenico De Sole budou značce supervizovat do konce roku 2023.

Dál se prý Ford zaměří na svou filmovou produkční společnost Fade to Black. Ta už má na kontě dva filmy, které návrhář sám napsal, produkoval a režíroval návrhář – v roce 2009 to byl vizuálně nabitý snímek A Single Man, o sedm let později byl pak natočen film Nocturnal Animals. Ford již přiznal, že ve vývoji jsou nové projekty, jejich přesnou podobu však zatím tají.

GUCCI NA POMEZÍ. POTŘEBUJÍ MÓDNÍ DOMY STÁLE JEŠTĚ KREATIVNÍ ŘEDITELE?

elle.cz

Zdroj: NSS, Fashionista, Business of Fashion, WWD, W Magazine