How to style it: Trenčkot

1. Béžová klasika

Když řekneme trenčkot, vám se zřejmě vybaví béžový. Nejběžnější barevná varianta je zkrátka zároveň nepřekonatelná klasika. Je nadevše univerzální – je jen málo barev, které by nešlo zkombinovat s béžovou. Neutrální barva dá vyniknout ostrým kontrastním barvám a těm naopak tlumeným dodá ucelený ráz hodný šatníku všech minimalistů. Tím vám chceme naznačit, že se bez béžového trenčkotu zkrátka neobejdete.

2. Dlouhý až na zem

V nabídce jsou letos různé střihy a délky takových trenčkotů. Oblíbené jsou ryze dámské, obkreslující vaši siluetu, v posledních letech však převládají oversized trenčkoty. Zkrátka vyražte na lov do second handu, nebo jeden kabát odcizte svému partnerovi. Velký kabát bude vypadat nesmírně elegantně, a to především v případě, že bude dlouhý natolik, že vám z bude vykukovat nic než jen boty.

3. Velká ramena

Velká ramena se nosí, to už jsme se poučili. Neupadla v zapomnění osmdesátek, kdepak. Obrňte se jimi, jsou mocným power dressing spojencem. Poohlédněte se po kabátu o pár velikostí větším, než je ta vaše, nebo si rovnou pořiďte kabát s velkými rameny, který tak byl ušitý. 

Mohlo by se vám líbit

How to style it: Tenisky ke každému outfitu

Dávno je pryč tvrzení, že tenisky je vhodné obout pouze ke sportovnímu oděvu. Upadlo v zapomnění už před lety. Nechme jej tam dřímat a raději si ukažme všechny způsoby, jak tenisky nosit pro každou příležitost. Sedm dní v týdnu, kamkoliv.
elle.cz

4. Kožený trenčkot

Nepřehlédnutelným kouskem vašeho šatníku bude bezesporu trenčkot kožený. K sehnání jsou nejrůznější barvy a střihy, ovšem na každý pád budou všechny trefou do černého. Dodají vašemu outfitu luxusní rozměr a pevně věříme, že je stejně tak jako my nebudete chtít sundat. Stanou se vaší uniformou nejen do práce, ale i večer na drink. A stavět náš šatník na těchto univerzálních kouscích, to je teprve skutečné umění.

5. Použijte pásek

Trenčkot může vypadat pokaždé docela jinak, v případě že si důmyslně hrajete s doplňky. Volně rozepnutý trenčkot bude vypadat docela jinak, než do posledního knoflíku zapnutý. Hrajte si s jeho variabilitou. Pomozte si i třeba páskem, korzetem, který umístíte přes šaty a tím vytvoříte docela novou siluetu, nebo barevným šátkem. Pokaždé budete vypadat docela jinak, s jedním jediným kabátem. Win win situace.

6. Všechny barvy duhy

Pokud se barev nebojíte, vše vám hraje do karet. Pořiďte si trenčkot, pomocí kterého budete s úsměvem na tváři bojovat s pochmurným počasím. Kdo říká, že bez slunce není duhy? Staňte se sami přírodním úkazem a toto tvrzení račte rychle vyvrátit.

7. Vrstva sem, vrstva tam

Trenčkoty vybízejí k vrstvení. Nechte se jím polapit! Kombinujte trenčkot s vestou, hrajte si s barevností košil nebo svetrů, které pod ně oblékáte. Vezměte do rukou barevný šátek nebo šálu a využijte je ve svůj prospěch při vrstvení.

How to style it: trenčkot

Zdroj: ELLE.com, Dazed, WWD