Jeremy Scott po deseti letech opouští Moschino

Miláček celebrit, autor nezapomenutelných Met Gala kreací a v neposlední řadě stvořitel nezapomenutelných kolekcí balancujících na tenké hranici přijatelného kýče po deseti letech opouští post v italském módním domu Moschino. "Těch posledních 10 let u Moschino bylo úžasnou oslavou kreativity a představivosti. Jsem hrdý na odkaz, který po sobě zanechávám. Rád bych poděkoval Massimu Ferrettimu (výkonný předseda Moschino, pozn. redakce) za příležitost vést tento ikonický dům. Také bych rád poděkoval všem svým fanouškům po celém světě, kteří oslavovali mě, mé kolekce a moji vizi, protože bez nich by nic z toho nebylo možné," řekl Jeremy Scott pondělního odpoledne v oficiálním prohlášení.

Poslední kolekce Jeremyho Scotta pro Moschino:

A co bude dál?

Jeho nejnovější kolekce, představená minulý měsíc v Miláně, se sestávala především z osmdesátkových tvídových kostýmků s tekutými knoflíky a šperky, podobnými výjevům z obrazů Salvadora Dalího, šatů opulentně zdobených bižuterií a nositelného punk rocku. Kolekce Moschino Ready to Wear Fall-Winter 2023 se stala také jeho poslední.

Scott v roli kreativního ředitele vystřídal dlouhá léta působící Rosselle Jardini, která vedení převzala po Francovi Moschinovi. Úspěšně uchopil humor a ironického ducha zakladatele a přivedl značku do povědomí řady mezinárodních umělců i široké veřejnosti. Stojí za zrodem nezapomenutelných excentrických rób červeného koberce Met Gala pro Katy Perry, Cardi B či Bellu Hadid, své oblíbence z řad celebrit také rád do svých kampaní obsazoval. Stal se synonymem nositelného kýče, který s hravostí sobě vlastní dostal do šatníků žen po celém světě.

Na hledání odpovědi na otázku, co bude dál, je ještě brzy. Módní dům se k předání pravomocí do rukou jiného ředitele ještě nevyjádřil a Jeremy Scott se pouze rozloučil na svém instagramovém účtu s kolegy i fanoušky. Můžeme tedy jen hádat, kdo jej v blízké budoucnosti nahradí...

O změnách v módních domech na pozicích kreativních ředitelů se mimo jiné dočtete v aktuálním vydání ELLE na straně 38 v článku „Škatulata, hejbejte se!“ Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Zdroj: WWD, Dazed

Trend Alert: Už máte podprsenku zahalující skutečně jen to, co musí?

elle.cz