Kim Jones představí svou debutovou kolekci Fendi Couture v lednu 2021

27. ledna 2021 v Palais Brongniart během pařížského Haute Couture Weeku představí Kim Jones svou debutovou kolekci jako kreativní ředitel dámských a couture kolekcí římského módního domu Fendi. Jones nastoupil do vedení letos v září, kdy nahradil zesnulého Karla Lagerfelda. Společně s uměleckou ředitelkou pro doplňky a pánské kolekce Silvií Venturini Fendi a kreativní ředitelkou pro šperky Delfinou Delettrez Fendi tak britský návrhář tvoří novodobý obraz luxusní značky proslulé pro zpracování kůže a kožešiny, která staví na téměř staleté tradici. Jones rovněž dále pokračuje jako kreativní ředitel pánské linie Dior.

Lednová couture přehlídka bude vůbec první přehlídkou dámské vysoké módy Jonese a zároveň první couture kolekcí Fendi prezentovanou na jaře. Od roku 2015, kdy Karl Lagerfeld navrhl vůbec první couture kolekci u příležitosti svého padesátiletého působení v čele značky, prezentovala své umělecké modely pouze na podzim.

 

Kim Jones
Info ikona

 

Zda se bude konat přehlídka digitálně, či před zraky skutečných diváků, není zatím jasné. Předčit velkolepou show na hladině Fontany di Trevi ku příležitosti oslav devadesáti let od založení značky nebo přehlídku Silvie Venturini Fendi a jejího týmu z června roku 2019, která se konala v Chrámu Venuše a Romy, skládala se z neuvěřitelných 54 modelů a vzdávala hold německé módní ikoně – Karlu Lagerfeldovi, však nebude vůbec snadné.

 

Fendi
Info ikona

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA