„Olsenky": Sestry, které ovlivnily nejstylovější české influencerky

Pořád vypadají jako děti, i když 13. června oslaví 35. narozeniny. Může za to velmi drobná figura, kterou příroda Mary-Kate a Ashley Olsenovým nadělila, měří pouhých 157 centimetrů. Nemají tedy onu „ideální modelkovskou siluetu", která dokáže skvěle odprezentovat minimalistickou módu. Říkám tomu „Olsenovský paradox", že i přesto, že jsou sestry tak malého vzrůstu, dokáží na sobě skvěle odprezentovat modely své značky The Row.

Pokud jste módou políbení, nemusím tuhle značku sáhodlouze představovat. Symbolizuje novodobé pojetí luxusu: žádná loga, vše maximálně jednoduché, nadčasové, sofistikované. Obléká se tak newyorská smetánka, která čte ty nejvybranější knihy a sbírá umělecká díla v hodnotě HDP menších států zemí třetího světa. Občas můžete něco z The Row ulovit ve vintage shopech, ale počítejte s tím, že za obyčejně vypadají černé kalhoty z druhé ruky dáte okolo deseti tisíce korun. 

Jak dívky, které se proslavily coby dětské herečky (pamatovat si je můžete například ze seriálu Plný dům, kde se střídali v roli batolete Michelle Tanner nebo Trable, Trable, tuplem trable a spousty dalších komedií), stanuly na vrcholu módního Olympu? Za prvé, jejich příběh není jedinečný. Celebrita, která začínala v průměrných, ale masově oblíbených záležitostech, aby se pak stala ikonou stylu v oblečení, co si sama navrhuje, je třeba Victoria Beckham.

 

The Row
Info ikona

 

Krátce po dosažení dospělosti sestry, kterým se v Čechách přezdívá jednoduše „Olsenky", pochopily, kudy jejich cesta nevede. Zkoušely sice hrát, ale měly dojem, že jsou obsazovány do stále stejných rolí potřeštěných holek. Ashley a Mary-Kate toužily mít kontrolu nad svými kariérami, nikoliv se spoléhat na to, co jim padne při castingu. Od chvíle, kdy začaly studovat vysokou školu, také přestaly poskytovat rozhovory.

S nápadem založit The Row přišla Ashley Olsen v roce 2006. Jak už to často o úspěšných podnikatelských počinech slýcháme, hledala pro sebe to nejlepší bílé tričko. Nic nenašla, a tak ho navrhla sama i v dalších odstínech: zelené, tmavě modré, krémové, šedé a černé. Název značky The Row odkazuje na legendární uličku v Londýně Savile Row, kde od 18. století sídlí ti nejlepší pánští krejčí. Styl, který není omezený časem, elegance, která nemůže odeznít. To mají společného ty nejdokonalejší britské obleky a ultra módní značka, kterou nosí Zoe Kravitz, Jennifer Lawrence, Margot Robbie nebo Hailey Bieber.

Co je rovněž pozoruhodné, je skutečnost, že Ashley a Mary-Kate nemají vlastní účty na sociálních médiích. I nadále okolo sebe udržují ono mystérium. Víme jen, že se dvojčata nezbavila nikotinové neřesti, protože, když se občas paparazziům podaří je zachytit, bývá to s cigaretou. Na veřejnost také prosákly zprávy o rozvodu Mary-Kate s Olivierem Sarkozym, nevlastním bratrem bývalého francouzského prezidenta. Stalo se tak údajně kvůli finančním machinacím, kvůli kterým hrozilo, že Mary-Kate přijde o svůj majetek.

 

 

V titulku článku jsem vám slíbila příběh o tom, jak sestry Olsenovy ovlivnily nejstylovější české influencerky. Podívejte se například na Instagram Adély Mazánkové @adelachloe, která na vás bude působit jako ztracené trojče Ashley a Mary-Kate. Minimalistická, nadčasová, ale v žádném případě frigidní estetika je patrná také v šatníku Lucie Kratochvílové. Hodně černé, hodně bílé. Velkorysé střihy a žádná prvoplánová smyslnost. 

 

 

Nikdy to není jen prvoplánově oblečení, které je těmto stylovým dámám „trochu velké". Pokud „Olsenky" a jejich následovnice nosí pánskou košili a stejně střižené kalhoty, nechají vykukovat kotníky. Dlouhá sukně zase potřebuje pomocí pásku načrtnout siluetu v pase. Najít pro sebe ten správný způsob, jak nosit oversize modely, aniž by to vypadalo tak, že vás spolkly, je um, který Mary-Kate, Ashley, ale i naše Adéla a Lucie mistrovsky ovládají. Na rovinu ale prozrazuji, chce to léta praxe.

REKLAMA