#parisianstories s Nicole, tentokrát o Pařížankách

Jestliže jste právě otevřeli mé zápisky z Paříže, vítejte. Budu vám skrze ně ukazovat Paříž takovou, jakou ji miluji, i takovou, jakou ji sem tam nenávidím. Ukážu vám místa, kam si zajít na dobrou filtrovanou kávu, poradím, kde si dát ospalý nedělní brunch. Také vám ukážu svá oblíbená muzea umění a zrovna tak místa, kam ráda unikám před davy turistů s knihou v jedné a s croissantem ve druhé ruce. Pokud se brzy chystáte do Paříže, doporučuji dělat si poznámky. A pokud ne, dovolte mi, abych vás pařížskými ulicemi provedla, i když jste na tisíc kilometrů daleko. Třeba hned dnes vám poradím, koho sledovat, když chcete mít na stříbrném podnosu pařížský styl každý den. (Začít můžete sledovat přímo Nikolin inspirativní Instagram na @nikolekudelkova.) 

Řeč je o Pařížankách. Něco na nich je. Snažím se na to přijít, zkoumám je den co den, zvídavě pokukuji po ženách v metru, bez jakýchkoli výčitek si měřím všechny spolucestující od hlavy až k patě a také si v hlavě promítám, jak divné by na stupnici od jedné do deseti bylo za některou z nich přijít a ptát se jich – „Odkud máte tenhle skvělý kabát? Je vintage? Páni! A kam na takové věci chodíte?“

Je to tak, hlavně-nenápadně-se-snažím-sledovat ženy chodící kolem, když spokojeně upíjím odpolední kávu. V ryze francouzské kavárně, sedíc v ryze francouzském křesílku, oblečená ve své ryze francouzské (rozumějte monochromatické a velice nadčasové) uniformě. A přece je na mně něco jiného než na všech těch Pařížankách… 

Přitom jsou si všechny tak podobné! Typická Pařížanka jako kdyby vykazovala jasné znaky. Obvykle má na sobě dokonale padnoucí kabát – béžový či černý. Denim kombinuje s pletenými propínacími svetříky a bílými košilemi a ze všeho nadevše sálá uvolněnost a  ženskost. A líčení mají obvykle takové, že si na první pohled říkáte – ale ano, ona takto vstala z postele. (I když se vsadím, že strávily hodinu před zrcadlem se svým ranním rituálem sestávajícím z několika pečujících krémů a vonných olejů!) Voní po Bibliothéque nebo po jiném ikonickém parfému od Byredo. Pravděpodobně budou mít dokonalé šperky z nějakého drobného niche šperkařství a i tu kabelku od Bottegy, na niž den co den koukáte na Instagramu. Tu tady nepotkáte jen ve výlohách na Rue Saint Honoré, ale troufám si říct, že se bude houpat na rameni nejedné z obyvatelek hlavního města. A bydlí v těch nejkrásnějších starých pařížských bytech s velkými zlatými zrcadly nad mramorovými krby a s uměleckými díly na stěnách. Chodí do galerií a jejich víkend pravděpodobně bez kulturního programu nedává smysl. Potkáte je v jedné z mnoha cool kaváren v Le Marais, protože bez kávy ten víkend také smysl nedává.  

Všechny jsou skoro stejné a k nerozeznání jedna od druhé (i já si snad napořád budu plést éterickou Lou Dillon a svou oblíbenou Louise Follain), jejich šatníky jsou stejně tak monochromatické a uniformní jako barvy samotné Paříže. A i přes to všechno k nim tolik z nás vzhlíží. Veřejně se k tomu přiznávám – je to tak. A vyzývám vás k tomu, abyste v tom se mnou jely také. Proto jsem pro vás vybrala ty Pařížanky, které sleduji nejraději. Pro každodenní přísun nedbalé krásy a neplánované dokonalosti doporučuji sledovat také!

#parisianstories s Nicole, tentokrát o Pařížankách
#parisianstories s Nicole, tentokrát o Pařížankách
#parisianstories s Nicole, tentokrát o Pařížankách
Koho dalšího sledovat podle Nicole? Podívejte se do naší galerie:
Nicole Kudelkova