Trendy z roku 2010 aneb oblečení, které si možná znovu zamilujeme

 

Móda je kulturní fenomén, krmivo mas, kontroverzní společenské téma, umění i žert. A zdá se, že v momentně, kdy ji začínáme rozumět ji svým chování a tužbami znovu zakřivujeme do podoby, kterou se učíme rozpoznávat zas a znovu. Aneb historie se opakuje a tady je seznam toho, co jste nedávno zabalili do krabic se štítkem pasé. Možná je na čase ji znovu otevřít.

Mackintosh

Ikonický plášť z počátku dvacátého století se na počátku první dekády nového milénia stal předmětem zkoumání u nejedné značky. Burberry, britská ikona, tehdy vedená návrhářem Christopherem Baileym sklízela úspěchy u kritiků i fanoušků a jejich každoroční edit kabátu, který je synonymem nepromokavého stylu, britské tradice i francouzského šarmu válel žebříčky trendů. Poslední několik sezón se jej však generace Z učila nahrazovat nadměrnými kabáty z dílny Vetements. Pro svou variabilnost se však může česky přezdívaný baloňák znovu vrátit do popředí jako sladkobolná vzpomínka na módu neposkvrněnou enviromentální krizí.

 

 

Skinny džíny

Ač v současných přehledech většinou stále zastávají roli outsidera, může se i jejich střih vrátit coby variace na elegantnější podobu denimu. Na popularitě ztratily takové kalhoty především proto jak gendrově zatížené jsou. Příliš ženské, či příliš pánské tvary slimek ale dodnes pod vrstvou prachu přežívají v šatníků mnohých influencerů po celém světě. A podle našeho názoru jen čekají na správný moment reinterpretace.    

Éra Ricarda

Stále vaše srdce bije touhou obléci modely italského návrháře Ricarda Tisciho pro Givenchy? Jeho asymetrická, jak z Bronxu vystřižená a přesto nadmíru ženská podoba lineárních a v detailech přesto symetrii vzdorující couture představuje esenci módních kolekcí roku 2010. Bohatý styling doplněný o septa, piercingy a bohaté potisky, jak z kaleidoskopu se už dnes stává předmětem zkoumání několika historii reflektujících TikTokerů. Jediný kaz na kráse tohoto trendu? Nešel příliš naproti sílící body positivty, je tedy možné, že když jej oblékneme v plus size provedení, bude tento okouzlující styl znovu dominovat našim šatníkům?  

 

REKLAMA