Aby vaše hříva byla opět hustá

Péče o zdraví vlasů je podstatná stejně jako starost o zdravotní stav našeho těla. Je určitě lepší starat se o kštici celoročně, protože jde o prevenci, která předejde pozdějším závažným problémům. Ocitnete-li se ovšem už v momentu, kdy budou vaše vlásky bez života a vypadávat, je lepší stejně jako u řešení zdravotních potíží vyhledat odborníka, který si vlas může prohlédnout i zevnitř, jako by byl pod rentgenem. MUDr. Alexandra Markotánová, chirurgička kliniky ENVY, doporučuje trichologické vyšetření. „Nejprve je dobré navštívit internisty, kteří určí anamnézu, diagnostikují příčiny,“ prozrazuje MUDr. Alexandra Markotánová a přibližuje proces vyšetření. „Vyšetřením trichologickou kamerou zjistíme hustotu vlasů na hlavě, podíváme se i případně na oblast vzniklých koutů, určíme příčiny vypadávání a nastavíme léčbu. Nejlepší zkušenosti máme s vlasovou mezoterapií.“

Envy Therapy
Info ikona

Jak pomáhá vlasová mezoterapie?

Mezoterapii nejspíš znáte z oblasti péče o pleť. Jak pomáhá hřívě? Díky proceduře kořínky vlasů získají potřebnou výživu, zlepší se stav pokožky hlavy. To je podstatné, protože přece od kořenů je vždy třeba řešit problém. Vlasy budou hustší, silnější a lesklejší. Pokožka se prokrví, což pomáhá výživě a okysličení buněk. MUDr. Annamária Gurčíková z kliniky ENVY popisuje postup vyšetření: „S pomocí jehliček se aplikují přímo do pokožky výživné látky ve formě „koktejlů“ s vitamíny, minerály, koenzymy, aminokyselinami. Ošetření hydratuje a vyživuje pokožku hlavy, což povzbuzuje růst vlasů.“  MUDr. Gurčíková ještě doporučuje mezoterapii pravidelně opakovat, aby byl účinek co nejlepší. 

Plazmoterapie pro vaše vlasy

Další účinnou formou léčby padání vlasů je plazmoterapie. Jedná se o aplikaci vlastní plazmy, která je obohacena krevními destičkami. Švýcarská technologie RegenPlazma je dosud nejčistší formou aplikace krevní plazmy pro omlazení pleti i ošetření pokožky vlasů. „Dokážeme při ní aktivovat až 80 % vlastních růstových faktorů. Na rozdíl od jiných metod navíc nepoužívá žádné chemické aktivátory, což eliminuje riziko alergických reakcí a jakékoli individuální intolerance,“ vysvětluje MUDr. Markotanová. Plazma, ve které se podaří zachovat vysoké procento krevních destiček, hojí a regeneruje lépe než cokoli, co dosud známe.

Envy Therapy
Info ikona

Jak zachránit řídnoucí vlasy doma? 

Celý proces léčby je samozřejmě ideální doplnit i domácí péčí. Jak? S pomocí ampulí ENVY Therapy® HAIR Ampoules. Ty obsahují patentované peptidy, jež revitalizují vlasy a podporují tvorbu těch nových. Dochází tak k jejich přirozenému zhoustnutí. Vitaminy v ampulích obsažené, aminokyseliny a minerály ochraňují a zpevňují vlasy. Výsledkem je jejich lepší struktura, hustota a úžasná délka. Tyto ampulky vyvinula klinika ENVY, jejich efekt nastupuje rychleji, vlasy jsou tak dříve zdravější, hustší a lesklejší. Vzhledem k vysoké koncentraci účinných látek stačí používat ampulku pouze jednou týdně. Dalším pomocníkem je mezoterapeutická ENVY Therapy® Mezostamp, která má dvacet titanových jehliček, jimiž dosáhnete zvýšení průniku účinných látek z ampule do pokožky.

A za vaši pozornost rozhodně stojí novinka HAIR Ultrasonic Therapy. Ultrazvukový hřeben, který pracuje s ultrazvukovými  vlnami a LED světlem. Působí na pokožku hlavy a vlasových částí. Zlepšuje, stimuluje a vyživuje vlasové folikuly. Mírní vypadávání vlasů a podporuje růst nových. Redukuje i problémy pokožky, jako jsou lupy nebo mastnota. Zlepšuje celkově vstřebávání živin z produktů a chrání pokožku hlavy. Jeho použití hravě zvládnete doma. Doporučujeme používat s ENVY Therapy® Hair Ampoules, kdy nanesete přiměřené množství ampule na sekci, kterou chcete ošetřit. Poté přitisknete hřeben na hlavu, jemně zatlačíte a budete jej posouvat ve směru přirozeného růstu vlasů. Je to velmi příjemná procedura, kdy se ke kořínkům dostane to maximálně nejlepší z ampulek. Vybrat si můžete z více režimových nastavení, které se liší LED světly. Modré chrání pokožku hlavy, redukuje její problematické projevy či reguluje sekreci mazu. Červené zase regeneruje vlasové folikuly, zvyšuje jejich vitalitu a redukuje ztrátu vlasů. A růžovo-červené světýlko podporuje růst a hustotu vlasů a celkově posiluje imunitu pokožky v dané oblasti.

Měření