Letní dny ve znamení barevných nehtů: Ukažte své hravé „já“

Mezi hlavní trendy letošního léta patří výrazné a takzvané cukrové barvy, které vyniknou, nehty modelované do tvaru mandličky, zábavné motivy, textury a takzvaný želé styl. „Letní odstíny jsou především o zábavě,“ tvrdí expertka na trendy v manikúře z Olive & June a viceprezidentka Content & Creative Olivia Van Iderstine. „V létě je čas na to, vyzkoušet něco nového a jiného! Škola je pryč a stejně tak všechna pravidla,“ dodala Van Iderstine. 

Prim hrají barvy 

Jak už to tradičně bývá, v létě do našeho šatníku zařazujeme více barev. Více odvážné bývají ženy právě i v oblasti stylingu nehtů. I klasická francouzská manikúra se v létě snadno a rychle může změnit ve hravou ukázku barev. Francouzská barevná manikúra stylizovaná v jednom proužku do bloků, je letošním hitem pro ženy, které nebaví jednobarevné nehty, ale netroufají si na naprostou divočinu. Barevné schéma můžete přizpůsobit své náladě. Tato alternativní francouzská manikúra je zábavná, trendy a zároveň chic.  

Mezi nejoblíbenější letní barvy každoročně patří odstíny žluté, zelené, růžové, fialové, modré či oranžové. Odvážlivci se mohou vrhnout do kombinace několika barev. Každý prst si můžete nalakovat jinou barvou. Zábavné mohou být třeba neonové nehty, které se perfektně hodí na hudební festival či na divokou oslavu narozenin.

Velkým trendem jsou nehty ve velmi sladkých, tedy až cukrových, barvách. Tento trend předpověděla i firma OPI, která nové výrazné laky představila v rámci své letní kolekce Power of Hue. Ta odkazuje na „sílu barevného odstínu“ a nese s sebou důležitou zprávu pro všechny, bez rozdílu: „Ukažme sami sebe, jací jsme, v živých barvách. Podporujme se navzájem a neřešme názory ostatních na to, jak vypadáme nebo kdo se nám líbí. Nechtějme za každou cenu zapadnout. S radostí zvýrazněme vše, čím jsme jedineční a jiní.“

OPI v rámci své nové kampaně podporuje LGBTQ komunitu, která je známá svým excentrismem a jedinečností. Kolekci lze zakoupit i v cestovní verzi, díky které si jedinečný look vašich nehtů vytvoříte snadno a bez kompikací téměř kdekoliv. Toto balení si tak můžete přibalit s sebou na nejrůznější letní akce plné zábavy, módy a hudby. 

 

Baví vás hravá a barevná letní manikúra? Inspirujte se s novou kolekcí OPI:

 

Výrazná textura 

Nehty zdobené nejrůznějšími texturami si zamilovaly především mladé slečny, které dokázaly ocenit tento nový směr umění s názvem „nail art“. Oblíbené 3D zdobení snadno dodá manikúře další rozměr a šmrnc. Tento styling se hodí především na dlouhé nehty – čím větší plocha, tím více prostoru pro odvážnou texturu a experimentování. „Abstraktní nehtové umění vypadající tak, že je provedeno jako freestyle a zároveň je podobné graffiti, je právě teď velmi populární, protože je velmi poutavé,“ řekla podle Pure Wow manikérka celebrit Deborah Lippman. 

Zábavné motivy a želé styl 

Velkou oblibu si získaly také nejrůznější zábavné motivy. Nejčastěji se v létě na nehtech objevují například obrázky slunce, květů, smajlíků, mraků či srdíček. Tyto obrázky šikovné manikérky vytvářejí buď pomocí mini štětečků, nebo užívají speciální obtisky. Ty mohou ušetřit čas a peníze a zároveň poskytnout vysoce kvalitní design s minimálním úsilím. 

Možná nejzajímavějším trendem je pravděpodobně takzvaný želé styl. Jde o průhledný vzhled horní části nehtu a využívají se v něm nejčastěji velmi výrazné barvy, například tmavě růžová a tmavě modrá. Tento trend funguje dobře především s mandlovým tvarem nehtů, které pomáhají prodloužit prsty. 

 

www.opishop.cz/power-of-hue

 

 

 

Měření