Otestováno: Proč je důležité si z kolagenu udělat nejlepšího přítele

Text: Josefína Joštová

Fakt, že je pro nás kolagen důležitý a že jeho produkce se značně zpomaluje již po 30. roce života, většina z nás už slyšela. Ale jak ho můžete doplnit? Naše stážistka Josefína Joštová vyzkoušela osmitýdenní kúru. A její resumé?

Jen krémy nestačí

Chcete mít krásnou a hladkou pleť, a tak používáte nespočet masek, nočních, denních a očních krémů? Výborně, ale důležité je o pokožku pečovat také zevnitř. Pro tento účel tady jsou kolagenové doplňky stravy. Konzumování kolagenu zaručí, že látka působí na pokožku celého těla a nikoli jen na tu část, kam jste aplikovala krém. Nejlepších výsledků ale dosáhnete kombinací obou způsobů.

hladká pleť

Proč kolagen?

Kolagen je hlavní stavební hmotou pojivých tkání. Zajišťuje pružnost, odolnost a pevnost naší pleti, která se díky němu mnohem lépe vypořádává se stárnutím, nedostatečnou péčí nebo kouřením. Je proto velmi důležité ho tělu dodávat, zejména pokud už se jeho produkce pomalu, ale jistě snižuje. Proto jsem si posvítila na kolagenový doplněk stravy The Solution od Oslo Skin Lab.

hladká pleť

Doporučená minimální doba užívání The Solution od OsloSkin Lab je 8 týdnů, doporučuje se ale s průběžným doplňováním vůbec nepřestávat. Objednala jsem si tedy dvě balení kolagenu The Solution, každá obsahuje dvacet osm 2,5gramových dávek, a tak nemusíte ztrácet čas odměřováním či vážením.

Uvnitř je bílý prášek, který jsem si zvykla každé ráno přimíchávat do vody či snídaně. Nemá žádnou chuť, takže jsem ho v ovesné kaši či jogurtu vůbec necítila. Za to píšu rozhodně bod!

oslo skin lab

Funguje to?

Už zhruba po měsíci jsem si všimla, že mnohem častěji vycházím z domu bez make-upu a vůbec mi to nevadí. Pleť se mi nejen začala vyhlazovat, ale není ani vidu po malých nedokonalostech. To je velká výhoda kolagenu The Solution – nejen, že funguje preventivně a zpomalí proces stárnutí kůže a vzniku nových vrásek, ale zároveň částečně vyhladí i ty již vzniklé.

Ve vědeckých studiích provedených s kolagenem obsaženým v The Solution zaznamenaly ženy po 8 týdnech užívání zmenšení hloubky vrásek okolo očí o více než 20 %. A nejde jen o váš obličej – Oslo Skin Lab v jedné studii ukazuje, že po půl roce užívání byste měla zaregistrovat i vyhlazení partií, jež byly sužovány celulitidou! Což znamená, že odteď bez kolagenu už nedám ani ránu!

Pokud chcete i vy vyzkoušet účinky kolagenu, podívejte se na stránky Oslo Skin Lab a objednejte si balení. Máte dvě možnosti: jednorázový nákup, kdy vás balení na 28 dnů vyjde na 1499 Kč, nebo využití dlouhodobého členství (které samozřejmě můžete kdykoliv bez problémů zrušit) a poté by vás stejné balení vyšlo na 1049 Kč. Mně už zbývá jen pár posledních dávek... Takže jdu na nákup znovu!