Není blond jako blond. Jak docílit dlouhodobě krásného odstínu?

Hombre, melír nebo studená blond?

Každá žena potřebuje trochu té odvahy, aby svou blond objevila a hrdě nosila. Pokud chcete mít například platinovou bez dlouhých procedur u kadeřníka, nebo jdete z brunetky na blondýnku, odbarvení je jediná možná cesta. Pokud netoužíte po radikální změně – můžete si vybrat i z jemnějších zesvětlovacích metod. Například hombre i balayage jsou stále v kurzu. 

Tip od kadeřníka: Nejdříve se zeptejte sama sebe, jakého efektu chcete odbarvením dosáhnout. Čím radikálnější změna, tím důslednější a samozřejmě kvalitnější každodenní péče. Jisté je, že ať už jdete do jakékoliv blond barvy, potřebujete péči, kterou vyvinuli odborníci. Na běžně dostupné přípravky z drogerií raději zapomeňte. Do své každodenní rutiny zařaďte produkty s fialovými pigmenty, které spolehlivě neutralizují nežádoucí odlesky.

 

 

Méně je někdy více? U péče o vlasy nikoliv

Nebojte se v cestě za krásnou blond nasadit do boje až 4 produkty ze stejné řady a ideálně přímo pro blondýnky. Takové přípravky obsahují vysoký poměr kyseliny hyalurionové, která váže vodu a díky tomu podporuje skutečně hlubokou hydrataci vlasů. Vyzkoušejte například novou řadu Kérastase Blond Cicaextreme a vytvořte si maximálně efektivní vlasovou rutinu.

Pozor na poréznost

Pórovité tzv. porézní vlasy jsou hrubší a hustší, často vlnité nebo přímo kudrnaté. Dalo by se říci, nepoddajné hřívy. U blond odstínů, které září a přitahují velkou pozornost, je poréznost opravdový alarm! Právě odbarvené či zesvětlené blondýnky se musí poréznosti vyhnout velkým obloukem. Pomoci proti nežádoucí poréznosti mohou vlasové přípravky s lehkým složením na zesvětlené vlasy. Jednou týdně se určitě vyplatí aplikovat také noční sérum.

blond hříva

 

3 mýty na téma blond vlasy

Lucie Kacafírková je hlavní českou školitelkou luxusní vlasové péče Kérastase. Zeptaly jsme se jí, jaké by vyvrátila stereotypy, které nám často brání na cestě k dokonalé blond. 

 

Mýtus: Pečující olej se na blond vlasy nehodí.

Pravda: Je možné, že některá zkušenost s vlasovým olejem nemusela být pozitivní. Proto doporučuji produkt s kadeřníkem nejprve vyzkoušet a teprve poté si ho pořídit. Kadeřník Kérastase vám provede diagnostiku vašich vlasů a pokožky a společně zvolíte ten nejvhodnější pečující olej, který může například vašim vlasů dodat úžasnou parfemaci.

Mýtus: Blond vlasy jsou háklivé na fénování a žehlení.

Pravda: Moje rada zní „oblečte své vlasy“, a to do speciálních finálních péčí. Všechny Kérastase finální péče obsahují termoochranu do 230 °C, a tím pádem můžete vlasy bezpečně fénovat i tvarovat, jak si jen přejete!

Mýtus: Pravidelné barvení na blond ničí vlasy.

Pravda: Vůbec ne, pokud jste v rukou dobrých kadeřníků a používáte kvalitní produkty. Za naši značku se můžete pevně opřít o řadu Blond Absolu a její novinku Cicaextreme.