Francouzská návrhářka jako první vytvořila módní kolekci pomocí chytrého telefonu

Aurélie ve spolupráci se společností Samsung využila v rámci sedmi hlavních kroků, ze kterých sestává proces návrhu a výroby, přístroj Galaxy Note9, a stvořila tak první „mobilní“ módní kolekci na světě.

Návrhářka mobilní telefon využila při skicování, bezdrátové komunikaci s novými výrobními nástroji, při 3D tisku zapínání a robotickém kreslení vzorů látky, díky čemuž vytvořila neobvyklou kolekci.  Aurélie dokázala celý proces výroby prototypů jedinečným způsobem urychlit díky jednoduché synchronizaci aplikací s dodavateli a také díky tomu, že se s nimi mohla spojit a pokračovat v práci na svých návrzích bez ohledu na to, kde se zrovna nacházela.   

SAMSUNG

„Mobilní móda“ se zaměřuje především na progresivní design, který nabízí alternativu rychlé módy, a maximálně využívá sílu a potenciál mobilních a digitálních technologií. Finální kousky oblečení byly vyrobeny z recyklovatelné kůže a biologicky rozložitelného plastového 3D zapínání, přičemž celý proces od návrhu až po dokončení trval šest týdnů.

Chytrý pomocník

Důmyslné pero S Pen telefonu Galaxy Note9 návrhářce dodalo přesnost a kontrolu při skicování, zatímco výkonný procesor a velké úložiště jí umožnily přímo se propojit s výkonnými technologickými nástroji a zrychlit proces, naživo upravovat a inovovat jak ve vývojové fázi, tak při finální výrobě – to vše díky zařízení, které se vejde do kapsy. Přístroj Galaxy Note9 například urychlil proces vzniku prototypu o zhruba 40 procent, takže kolekce byla vyrobena během osmi dnů místo obvyklých dvou týdnů. 

SAMSUNG

Kdo je Aurélie Fontan?

Aurélie Fontan je módní a oděvní návrhářka, která žije a pracuje ve Francii a ve Velké Británii. V roce 2018 získala stipendium British Fashion Council (BFC) a organizace BFC také podpořila vznik její absolventské kolekce. Aurélie vyrostla v Paříži, nejdříve studovala výtvarné umění a design na ESAA Duperré, poté na Edinburgh College of Art ve Skotsku, kde v roce 2018 absolvovala. V roce 2017 získala cenu Michael Kors Accessory Design. Její absolventská kolekce TENSEGRITY z roku 2018 se zabývala udržitelnými a etickými procesy a odrážela se v ní její zkušenost a dovednosti při práci s inovativními biotextiliemi, recyklovanými materiály a složitými CAD procesy. V rámci kolekce TENSEGRITY Aurélie jako první studentka návrhářství „vypěstovala“ své vlastní šaty z kombuchy.  Šaty organicky vyrostly ze 100procentní biologicky rozložitelné látky (fermentovaný kombuchový čaj, cukr, baktérie a kvasinky) a lze je považovat za „živý organismus“. Místo nití byly šaty sešity pomocí rozpustných stahovacích pásků. Následně získala cenu M&S Best Womenswear Award, cenu Catwalk Textiles Award a cenu Dame Vivienne Westwood Ethical and Sustainable Award sponzorovanou společností Levi’s v rámci Týdne módy absolventů. Byla nominována na cenu Christopher Bailey Gold Award, cenu Hilary Alexander Trailblazer Ethical Award a cenu Considered Design Award sponzorovanou společností Johnstons of Elgin.

samsung

Mobilní telefon pro tvůrce i byznysmeny

Mobilní telefon Samsung Galaxy Note9 je navržen tak, aby poskytoval špičkový výkon a produktivitu tvůrcům hledajícím telefon, který jim umožní pracovat a hrát si po celý den. Přístroj nabízí baterii s celodenní výdrží, až 512 GB úložného prostoru, který lze vůbec poprvé rozšířit až na 1 TB (což je více než u většiny notebooků), špičkový 10 nm procesor, podporu nejrychlejších dostupných datových sítí a ikonické pero S Pen, které nově podporuje připojení přes Bluetooth. Limity telefonu byly otestovány při výrobě těchto tří šatů a jednoho kabátu.