Dejte šanci kreativnímu diáři!

Na první pohled se opravdu může zdát, že klasický způsob psaní se nám čím dál více vzdaluje. Není se čemu divit – elektronické psaní je rychlé, jednoduché a v některých případech i mnohem praktičtější než rukopis. Ale ať už patříte mezi fanoušky rukopisu či nikoliv, tyto výhody ručního psaní vás nadchnou! 

Zde jsou naše důvody, proč si pořídit klasický diář:

Psaní rukou trénuje lidský mozek

Mozek je důležité neustále trénovat a učit ho novým věcem, jinak postupně zakrní. Jeden ze způsobů, jak posilovat nervová vlákna, je i klasické ruční psaní, které nás nutí mozek více zapojovat. 

Při psaní poznámek rukou si navíc dokážeme zapamatovat mnohem více informací než při psaní na klávesnici. Na tuto skutečnost odkazuje mnoho průzkumů včetně americké studie publikované v The New York Times: „Došli jsme k závěru, že studenti píšící na klávesnici mají výrazně menší šanci, že si zapsaný text zapamatují, než ti, co si poznámky píší ručně,” vysvětluje vedoucí studie Dr. Laura Dinekartová. Není divu, psaní rukou je technicky obtížnější a je potřeba se na něj více soustředit. Ať už tedy pro své poznámky zvolíte sešit nebo diář, můžete se spolehnout na to, že to ve vašem mozku zaznamená hmatatelnou stopu. 

Kreativita na první místě

Je jasné, jak a proč klasické ruční psaní zlepšuje paměť a mozkovou kapacitu, ale jak může pomoci člověku k tvořivějšímu myšlení? Po neurologické stránce existují důkazy o přímých souvislostech mezi ručním psaním a kreativitou a schopností vizualizace. Papír a tužka nebo pastelky navíc poskytují mnohem pestřejší možnosti vyjádření, než je pouhý text.

Hezky česky!

I když dnes žijeme v době elektronické, na klasické diáře a zápisníky tak stále spousta lidí nedá dopustit. Jedním z oblíbených diářů dnešní doby je český Doller,který na rozdíl od jiných konkurenčních diářů vyniká svým nedatovaným formátem. V praxi to znamená, že nemusíte čekat na začátek nového roku, abyste plánování psané rukou mohli začít aplikovat. 

Co se týče rozvoje kreativity, i v této oblasti je Doller je jedničkou, neboť svým uživatelům poskytuje dostatek prostoru k vizualizaci a skicování, které rozjede tvořivé myšlení na maximum. Kromě toho Doller Diář slouží i jako skvělý pomocník pro reflexi, jenž vám díky měsíčnímu shrnutí pomůže vyhodnotit, jak jste si vedli s plněním svých cílů. 

Od denních záznamů k uměleckému dílu

Ukazuje se, že mnoha uživatelům papírového diáře často přestane stačit běžné písmo a obrázky a rozhodnout se své denní záznamy proměnit v osobité umělecké dílo. Na řadu tak přichází zejména kaligrafie, která umožňuje jakýkoli text posunout na vyšší úroveň. A nemusíte hned chodit na kurzy kaligrafie, vyzkoušejte v rámci samouky odborné knihy, se kterými potrénujete mozek a zároveň vytvoříte skvělé umělecké kousky. 

Doller

ELLE tip: diář Doller nedatovaný

Proč zrovna DOLLER Diář?

Máš velké sny a plány? DOLLER Diář byl přímo stvořen na to, aby ti je pomohl splnit. Díky tomu že je nedatovaný, můžeš začít kdykoliv a nemusíš tak čekat na začátek roku, ale s velkými plány můžeš začít hned.

V DOLLERu máš dost prostoru na zapsání veškerých myšlenek, cílů nebo nápadů, které najdeš na jednom místě - díky tomu budeš mít jistotu, že na nic nezapomeneš. Diář ti navíc pomůže rozdělit tvé sny a plány na ty nejmenší kousky, aby ti jejich plnění šlo pěkně od ruky.

DOLLER Diář slouží také jako výborný pomocník pro reflexi. Díky měsíčnímu vyhodnocení se vždycky budeš moct ohlédnout zpět a zhodnotit, co se ti povedlo a na čem chceš ještě zapracovat. Diář se tak může stát tvým osobním koučem a zároveň užitečným nástrojem pro hodnocení tvého pokroku a úspěchu.

Diář si zamilují také ti, co nemají rádi předdefinovaný design, který je omezuje. Pokud tě baví tvořit, budeš mít dost prostoru na vyřádění. Při designování DOLLER Diáře jsme vsadili na jednoduchý design, který ti dává volnost. Je úplně na tobě, jakým způsobem si stránky vyzdobíš a jestli na ně použiješ fixy, pastelky nebo samolepky, jen nepoužívej fixy na alkoholové bázi.

Výroba DOLLER Diáře

V DOLLERu se  kamarádíme s přírodou, a proto jsme zvolili výrobu, která je vůči životnímu prostředí šetrná. Každý diář je vytištěn na ekologický papír s certifikací FSC (Forest Stewardship Council). To znamená, že při jeho zpracování nedošlo k devastaci přírody a nebyla porušena ani žádná lidská či pracovní práva. A na desky Diáře jsme použili sympatickou italskou vege koženku.

EBC promo