Robert Pattinson
Britský herec, jímž je posedlá vaše máma i Donald Trump, v průběhu festivalu převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Fanynky už uzavírají sázky, která si od něj jako suvenýr přiveze kousnutí.

Představitel rozervaného stosedmiletého teenagera Edwarda Cullena přijede na zakončovací večer festivalu. Oceněný bude za svůj mimořádně zvláštní výběr rolí v nezávislých filmech, z nichž se čtyři budou promítat v sekci Horizonty. Pokud herce nepotkáte v Aeroportu, užijete si jej na plátně v těchto filmech. A možná letos nakonec zjistíte, že tenhle dvaatřicetiletý upírský idol je přeci jen vaše krevní skupina.

TULÁK 

V blíže neurčené budoucnosti zkolabuje společenský systém a na světě zavládne chaos a anarchie. To, že je hrozně, ovšem neznamená, že nemůže být ještě hůř. A tak smolnému samotáři Ericovi ukradnou to jediné, co mu zbylo – auto. Rozhodne se po svých vydat zločincům na stopu. Nebezpečnou společnost mu bude dělat Guy Pearce.

{YouTube}ChM2icbWo9w{/YouTube}

DOBRÝ ČASY

Zpackaná bankovní loupež dokáže člověku přivodit pěkné mrzení. Chudák Constantine se kvůli vysvobození svého bratra z vězené vydává na zoufalou cestu městským podsvětím. Během jediné šílené noci musí vyhrát závod s časem, aby získal dostatek peněz na bratrovu kauci a zachránil si i vlastní kejhák. 

{YouTube}nrR-SbCRgCU{/YouTube}

KOSMOPOLIS

Temná futuristická vize Davida Cronenberga se odehrává v New Yorku na zadním sedadle limuzíny. Nekorunovaný král Wall Street Eric (ano, opět Eric), zjišťuje během vyjížďky k holičovi, že se mu hroutí finanční impérium. V ulicích Manhattanu propuká peklo a během čtyřiadvacetihodinové odysey hrdinovi dojde, že se jeho život blíží ke konci.

{YouTube}PvYyKTZtUG0{/YouTube}

DÁMA

Úspěšný jižanský obchodník Samuel se vydává na cestu horskou krajinou, aby se setkal s milovanou snoubenkou Penelope (hraje ji Mia Wasikowska). S vidinou nového života přiváží do divočiny svatební dary a rovnou i pastora, aby je na místě oddal. Jeho cesta však nebude tak snadná, nikdo a nic zde totiž není tím, čím se zdá být. Westernová komedie plná nečekaných zvratů a situací ukazuje, že Divoký západ není pro každého a ne každý si zaslouží nový začátek. Je pastor opravdu pastorem? Na koho ve skutečnosti čeká Penelope? A co dělá v Utahu miniaturní poník?

{YouTube}yqkeDHvcArs{/YouTube}