Vánoční gift-guide designérky Zuzany Spustové alias Neva Oslo

Akari Light Sculptures od Isamu Noguchi pro Vitru

Tohle světlo je považováno za jednu z mnoha ikon designu padesátých let, bylo navrženo Isamem Noguchim roku 1951 a ručně vytvářeno po více jak polovinu století původními výrobci v japonském Gifu. Je odrazem harmonické japonské řemeslné výroby. Lampy jsou vyráběny z ručně dělaného washi papíru a bambusového žebrování a prodává je Vitra. Máme jich doma hned několik, mám ráda to jemné a teplé světlo, které večer vydávají. Je to opravdu relaxační zážitek.

 

Vitra
Mohlo by se vám líbit

35 osobních tipů na vánoční dárky od jogínky Kláry Pokorné

Pro nejlepší kamarádku, profesionální jogínku, pro sebe i pro babičku s dědou. Přední česká jogínka a surfařka Klára Pokorná nám svěřila tipy, čím překvapit zaryté fanoušky jógy i své nejbližší členy rodiny.
elle.cz

Kalhoty Totême

Hedvábné saténové kalhoty od Totême jsou jen s elastickým páskem a rovně střiženými nohavicemi, navrženy tak, aby vytvářely volnou siluetu. Doporučuji je nosit s pantoflíčky ráno a s mules na podpatku večer! Pro Totême je navrhla má kamarádka, miluji její kolekci bot a teď i tyto červené kalhoty, které jsou podle mne absolutní must-have.

 

Totême

 

Cokoliv od Sabine Marcelis

Sabine je má oblíbená ženská interiérová designérka. Mám ráda vše, co vytváří a sním o tom, že jednou vytvoří něco na míru také pro mě, třeba jako tuhle úžasnou koupelnu. 

 

Sabine Marcelis

 

Kniha One simple thing od Eddie Stern

Totální must have kniha pro každého jógového nadšence, ale také pro kohokoliv, kdo chce získat ucelený přehled o tom, co s naším tělem vlastně jóga dělá, a jak transformuje náš život. Eddie je známý jogín z New Yorku, který jógu praktikuje přes třicet let svého života.

 

One simple thing / Eddie Stern
Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější vánoční ozdoby od českých designérů a výrobců

Zase po roce je tu nejkouzelnější období roku – Vánoce. Letos, po roce plném zvratů a změn, je potřeba držet při sobě, podpořte proto koupí tradiční české výrobce a mladé talenty. Vybrali jsme pro vás desítku nejzajímavějších, kteří ze stromečku vykouzlí tu pravou slavnostní dominantu.
elle.cz

Šperky Arket x Zuzana Spustova

Je to oficiální, Arket plánuje malý re-stock naší společné kolekce, a to v lednu 2021. Že by skvělý vánoční dárek pro opozdilce?

ARKET