Jako bys nejedla

V kuloárech se mluví o Belle Hadid, Emily Ratajkowski či Anye Taylor-Joy, ale žádná z nich viditelný úbytek objemu v oblasti lící díky populárnímu zákroku nikdy nepotvrdila. Zato Chrissy Teigen, modelka, autorka kuchařských knih a v neposlední řadě také manželka zpěváka Johna Legenda, se tím nikterak netají. Za její proměnou stojí věhlasný hollywoodský plastický chirurg Jason B. Diamond, na jehož kliniku pravidelně dochází Kourtney Kardashian či Hillary Duff. Tohoto prominentního lékaře ostatně můžete znát i ze série Celebrity Plastic Surgeons of Beverly Hills na Netflixu, kde pár let zpátky áčkoví plastičtí chirurgové odhalovali pozadí nejpopulárnějších zkrášlovacích zákroků. Dnes by mezi ně definitivně patřil i Buccal Fat Removal, nejskloňovanější zákrok, který současná  plastická chirurgie nabízí. Ty tam jsou operace nosu či očních víček, dneska se chodí na ‚hubené tváře‘.

Mohlo by se vám líbit

Radost až na kost

Slavný citát Kate Moss „Nic nechutná tak dobře jako pocit štíhlosti!“ je letos opět aktuální. Extrémní útlost se vrátila na scénu a vyhrává ten, kdo nosí velikost 0 či XS. Co na tom, jestli máme hlad nebo devastujeme své tělo (i mysl)?!
elle.cz

Tváře pryč

„Tato procedura má za úkol odstranit hluboký tvářový tukový polštář, čímž dojde k zeštíhlení obličeje především v oblasti pod obloukem lícních kostí, a tím pádem i zvýraznění jejich kontury,” vysvětluje mi ve své ordinaci primářka kliniky estetické medicíny Be Elite Clinic Monika Kavková. Tento polštář nazývaný také jako Bichatův tukový polštář je důležitou anatomickou strukturou uloženou mezi svaly, která usnadňuje pohyb obličejových svalů a hraje významnou roli v estetice obličeje. Samotný zákrok většinou probíhá v lokální anestezii: „Z malého otvoru na tvářích uvnitř ústní dutiny odhalí chirurg tvářový tukový polštář a větší nebo menší množství z něj odstraní (jako bychom trochu vypustili nafukovací balonek). Otvor pak zašije jedním nebo dvěma stehy,” vysvětluje mi lékařka princip vcelku jednoduché procedury, která při správné indikaci může pacientovi skutečně velmi pomoci. Ubraný objem ve tvářích změní proporce celého obličeje, a pokud má dotyčný plnější tváře, může se konečně zaradovat z krásných proporcí. „Druhou indikovanou skupinu tvoří pacienti, kteří si přejí tváře jen zvýraznit, úbytek tuku je v tomto případě minimální. Poslední skupinu pak tvoří starší klienti, u nichž již došlo k poklesu tváří vlivem gravitace a ke změně kvality měkkých tkání. Jako součást chirurgického faceliftu jim může tento zákrok dopomoci k definici kontur obličeje a výraznému omlazení,“ dodává primářka Kavková. Zní to skoro až idylicky, že? Také pořád čekáte, v čem je háček? I když se Buccal Fat Removal může zdát geniální – ostatně člověk díky němu konečně nebude muset na fotkách vcucávat tváře –, přináší spoustu výzev.

Chcete si přečíst celý článek? V plném znění jej najdete v tištěném vydání květnové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Mohlo by se vám líbit

Beauty procedury v těhotenství: čemu se raději vyhnout a co je ok?

Pozitivním těhotenským testem nastává období kosmetického půstu. Zatímco některé produkty nebo zákroky si budete muset odpustit víceméně preventivně, používání jiných je opravdu se zdviženým prstem. Udělejte si jasno v tom, co si během těhotenství dopřát a na co se těšit raději až po porodu.
elle.cz

Zdroj: Autorský článek, ELLE