REKLAMA

SRPNOVÝ ÚVODNÍK ŠÉFREDAKTORKY VALENTINY NÍZKÉ

REKLAMA

 

Současná situace nám sice nedovoluje létat na přehlídky, světové značky škrtají výraz  „sezonnost” ze svých slovníků a influencerky od postování svých #ootd taky postupně upouštějí, ale pokrok (ani na poli módy) nezastavíš. A nezkrotnou ženskou touhu po něčem krásném a nepoznaném už vůbec ne. Co s tím? Je potřeba povolat do akce herečky. Ovšem ne na červený koberec v dechberoucích róbách za miliony. Ale na scénu, ve filmových kostýmech. A tím nemám na mysli hned latexový overal pro Catwoman…

Tak schválně – kolik hodin jste za poslední rok strávily sledováním seriálů? Troufnu si říct, že určitě stovky. Ve spoustě z nich zajisté hrály hlavní roli ženy. Převážně oblečené ženy, jejichž outfity nám suplovaly vzrušení z fashion weeků. Díl za dílem, stejně jako v době předcovidové přehlídka za přehlídkou. Ne, že bychom to neznaly, ikonických filmových i seriálových looků je nespočet. Kdo v minulosti nezatoužil po lodičkách Manolo Blahnik nebo svatebních šatech z dílny Very Wang, které vynesla Carrie v Sexu ve městě? Já jsem například jako teenager málem zešílela radostí, když jsem po zhlédnutí Na pokraji slávy dostala podobný kabát, jako měla Penny Lane v podání Kate Hudson. Nechtěla jsem být její kopií – groupie, která divoké sedmdesátky málem nepřežila –, ale toužila jsem po tom sebevědomí, co z ní sálalo, jakmile si onen kabát oblékla. A ono to vážně zafungovalo. 

V období lockdownu jsme tak bažily po zážitcích, při nichž by se dalo hezky obléct a potrápit se v podpatcích, že nám seriály posloužily jako únik od reality ještě více než obvykle. Ať už šlo o postavy fiktivní, nebo inspirované reálnými osobnostmi, až na pár výjimek potvrzujících pravidlo je spojovaly společné charakterové rysy. Šlo o silné hrdinky, které si jdou vlastní cestou. Nejspíš i proto se jejich styl pro ženské obecenstvo stal natolik inspirativním. Význam slovního spojení „fashion show“ tedy nabírá úplně nový rozměr – a renomovaní návrháři chtějí být samozřejmě u toho. Kdo ví, třeba mi v září místo pozvánek na týdny módy přijdou přístupová hesla k předpremiérovým streamům chystaných seriálů. Tak jako tak bude určitě na co koukat. A to doslova.

Valentina Nízká podpis
Info ikona

Vydání až ke dveřím zdarma

Srpnové vydání si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze. Nově si ELLE můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA