Týdenní hitlist šéfredaktorky Valentiny Nízké

1. Decor: E-tabule.cz

Snad až na jednu vyjímku mám doma úplně všechny vázy (a že jich není málo!) od Tabule. Jde o kousky, které za sebou už mají nějaký ten příběh, ale jsou vždy v naprosto prefektním stavu. Kromě váz mám doma z tohoto e-shopu vlastně tak polovinu veškerého nádobí. A přála bych vám slyšet všechny ty pochvaly na naše sklenky na šampaňské, když doma pořádáme večírky. Sledujte @etabule na Instagramu, každý den tam přibývají novinky.

2. Kultura: Film Chyby

Film Chyby jsem sice nestihla loni v kinech, ale když mi ho nedávno nabídl Netflix, neváhala jsem ani vteřinu a okamžitě jsem mačkala na ovladači “play”. Pavla Gajdošíková ve snímku o omylech z mládí exceluje, ostatně za tuto roli získala i Českého lva. Celý příběh je napsaný i zahraný tak, že působí naprosto přirozeně, a ačkoli jde vlastně o romantickou zápletku, nesklouzává ke zbytečným klišé. Chyby jsou o předsudcích a velké lásce…. A já je bezpodmínečně miluju.
 

3. Kniha: Brnboniéra – Silvie Šeborová, TIC Brno

Jako jeden z mála Pražanů opravdu obdivuji Brno, protože málokde najdete takovou koncentraci cool podniků a umění. Poslednímu zmíněnému, od gotiky až po současnost, se věnuje nová kniha Silvie Šeborové Brnboniéra. Publikace vtipnou a atraktivní formou přináší příběhy svázané s uměním na veřejných brněnských místech, proto ji vnímám jako skvělý alternativní průvodce po moravské metropoli. 

ELLE
Info ikona

4. Lifestyle: povlečení Marieli

Věděli jste, že v posteli trávímě až třetinu života? (Já teda možná i trochu víc, protože ve svém okolí platím za největšího spáče!) Proto není od věci zamyslet se nad smysluplnou investicí do ložního prádla, které může kvalitu vašeho spánku značně ovlivnit. Já jsem se rozhodla pro českou značku Marieli, jejíž historie sahá až do období první republiky. Na léto jsem zvolila bílé bavlněné povlečení v perkálové vazbě, které má až chladivé účinky. A to při současných teplotách chcete víc, než si dovedete vůbec představit. 

5. Beauty: masky Rare, Infokrasa.com

V mé lednici jednu přihrádku zaplňují jen platýnkové masky. Teď mi přibyly hned čtyři další do sbírky. Jsou od francouzské značky Rare a každá má jiný efekt – vyživující, čisticí, regenerační nebo zklidňující. Kompletní kombo pro jakýkoli problém, který může trápit vaši pokožku.

Tip navíc: Jde i o ideální řešení na dovolenou, stačí je nachladit v minibaru na hotelovém pokoji a po dni na pláži dopřát pokožce zaslouženou úlevu.

6. Beauty: Hyaluronic Ceramide Mist, Dermalogica

Jestli něco patří do mé každodenní beauty rutiny, tak jsou to hydratační mlhy. Používám je vždy ráno i večer před nanesením séra, které se i díky jemně navlhčené pleti pak mnohem lépe zapracuje. Poslední mlha, kterou jsem dopotřebovala, je Hyaluronic Ceramide Mist od americké značky Dermalogica. Slibuje pružnost pokožky a musím z vlastní zkušenosti říct, že nejde jen o marketingové řeči. Doporučuji používat i na dekolt jako prevenci jemných vrásek.